Запитати лікаря

Цікаве

5 способів зупинити старіння

Напевно, багато хто помічав, що люди одного року народження можуть мати різний біологічний вік: деякі і виглядають, і відчувають себе молодше ровесників. Можливо, їм відомий якийсь секрет?
В ході досліджень вчені встановили: призупинити старіння можливо, слідуючи деяким правилам.

1. Висока фізична активність

Рух - життя, і це дійсно так! У літніх людей з високим рівнем фізичної активності більш розвинена м'язова маса, нижче рівень холестерину, а окремі функції імунної системи такі ж, як у молодих людей. Особливо корисна аеробна активність, завдяки якій організм краще контролює рівень цукру в крові і зміцнює серце. Також фізична активність покращує когнітивні здібності, що особливо значимо в боротьбі зі старінням.

2. Вживання клітковини

Фрукти, овочі та цільнозернові злаки - «чарівні» продукти молодості. Вони забезпечують організм клітковиною, дуже важливою для оздоровлення судин, тим самим забезпечуючи активну роботу мозку. Адже саме ослаблення мозкової діяльності в першу чергу вказує на старіння.

3. Вживання білка

Після 40 років організм людини починає стабільно втрачати м'язову масу. Цей процес - другий маркер старіння після придушення когнітивної діяльності. Призупинити процес допоможе вживання білка. В ідеалі при кожному прийомі їжі слід з'їдати 20-25 г білка, джерелом якого можуть бути горіхи, молоко і кисломолочні продукти, нежирне м'ясо, бобові.

4. Здорова мікрофлора кишечника

Кишечник містить більше 70% клітин, важливих для імунної системи. Від здоров'я кишечника, стану його мікрофлори залежить схильність до нейродегенеративних захворювань, старечого недоумства.
Поліпшити стан кишкової мікрофлори допоможе відмова від куріння і алкоголю, а також контроль харчування. У раціоні має бути достатня кількість свіжих, мінімально оброблених продуктів, а також продуктів з пребіотиками та пробіотиками.

5. Прогулянки

Прогулянки на природі забезпечують організм вітаміном D, який має властивість захищати від розвитку вікових захворювань, в тому числі раку і серцево-судинних захворювань. Наукові дослідження показують, що достатня концентрація цієї речовини в крові перешкоджає скороченню довжини теломерів - ділянок на кінцях хромосом, зменшення яких пов'язане з темпами старіння. Добова потреба у вітаміні D забезпечується проведенням на сонці в будь-який час року 15-30 хвилин.


 

Обговорення:


приховати