Запитати лікаря

Цікаве

Чому магній важливий для організму?

Магній є життєво необхідним для нормальної життєдіяльності. Цей елемент бере участь у більшості процесів, що відбуваються всередині організму: травлення, енергетичний обмін, кліткоутворення, м'язова діяльність, підтримка необхідного рівня кальцію в крові.

Магній необхідний для нормальної роботи нирок, серцевого м'яза, мозку і нервової системи. Наш організм містить приблизно 30 г магнію, велика частина якого знаходиться в кістках і зубах.

Дефіцит магнію може призвести до порушення роботи серцево-судинної системи, нервової системи, стати причиною зниження концентрації уваги, стомлюваності і навіть депресії. Брак магнію часто супроводжує вагітність, також зустрічається у літніх людей. Сильно знижується рівень магнію при зневодненні. Потреба в магнії зростає в умовах стресу, при прийомі великої кількості білкової їжі.

Наш раціон повинен бути збалансованим і містити достатню кількість продуктів, багатих магнієм, так як його недолік призведе до проблем зі здоров'ям. В основі лікувального раціону, спрямованого на підтримку судин і серця, лежать магнійвмісткі продукти.

Продукти, багаті магнієм, це зерна пшениці, продукти з пшениці, приготовані з висівок або цільнозернового борошна. Також багаті магнієм рис і гречка, на наступному місці по його змісту знаходяться горох, квасоля і горіхи (арахіс, мигдаль, кеш'ю, фундук). У м'ясі також міститься невелика кількість магнію.

Але не варто забувати, що засвоюваність магнію залежить від деяких факторів. Так, жирна їжа в раціоні завадить магнію нормально засвоїтися. Також стане на шляху і велика кількість грубих волокон. 

Обговорення:


приховати