Запитати лікаря

Цікаве

Обережно із знеболюючими!

Велика частина клієнтів аптек купують і беруть знеболюючі засоби навмання. Таке самолікування веде до загострення хвороб і погіршення самопочуття. Як же приймати такі ліки, щоб не нашкодити собі? І чи можна будь-який біль запивати таблетками?

Фахівці наполягають спочатку знайти причину болю, яку треба лікувати, і не завжди болезаспокійливими.

Біль - ознака того, що в організмі гинуть клітини. Але біль може бути різним. Якщо біль проявляється спазмом, то можна прийняти таблетку, але якщо біль викликаний запальним процесом, то необхідно відвідати лікаря. Тобто заглушити біль таблеткою одноразово можна, але позбавлятися від нього постійно таким чином небезпечно.

Самому собі призначати знеболюючі теж небезпечно. Так, якщо людина гіпотонік, і у неї тиск 90 на 60, то можна отримати непритомність, колапс, ще більше зниження артеріального тиску.

Небезпека спазмолітиків ще і в тому, що людина з їх допомогою маскує хворобу, а патологічний процес триває і розвивається. Згодом з'являється потреба випити дві таблетки або навіть три, або знайти більш сильно діючий препарат. Так болезаспокійливий засіб викликає звикання, а кожна таблетка, навіть правильно підібрана, завдає шкоди підшлунковій залозі та іншим органам.

Деякі знеболюючі завдають шкоди і серцево-судинній системі. Варто також пам'ятати, що подрібнювати або розжовувати таблетки від болю не можна, так як їх дієва речовина має всмоктуватися поступово, коли таблетка розчиняється вже у шлунку. В іншому випадку - передозування або, що ще небезпечніше, - виразка. 

Обговорення:


приховати