Запитати лікаря

Цікаве

5 прийомів, як заспокоїти нерви

Щодня на нашу нервову систему впливає безліч факторів, тому всі ми трохи нервуємо. Іноді регулярна нервозність може накопичуватися і викликати тривожність і навіть депресію. Щоб не піддатися такому стану, важливо знати, як заспокоїтися і уникнути стресу, який може стати причиною зайвої ваги, втрати волосся, проблем шкіри і загального погіршення здоров'я.

1. Встановіть причину своєї нервозності

Щоб заспокоїтися, необхідно спочатку зрозуміти, що саме змушує вас нервувати. Зрозуміло, що ви переживаєте через якусь ситуацію, але що саме в ній змушує вас нервувати? Боїтеся помилитися, стривожились, що ви потрапили в незручне становище, відчуваєте провину, боїтеся чужої думки? Продовжуйте пошук, поки не встановите причини, яка викликає дискомфорт.

2. Позбавтеся від напруги

З'ясувавши причину, зрозумійте, що саме в ній змушує хвилюватися. Розібравшись в цьому, ви побачите ситуацію в іншому світлі. Звичайно, ви нервуєте через своє скрутне становище, але проаналізувати ситуацію важко. Змініть ставлення до неї і це допоможе заспокоїтися і позбавитися від напруги.

3. Практикуйте дихальну гімнастику

Це дуже просто: протягом хвилини будьте зосереджені тільки на диханні. Повільно робіть вдихи і видихи, ні про що не думаючи.

Ще одна вправа: зробіть глибокий вдих, а на видиху різко напружте м'язи рук і ніг, а на видиху розслабтеся. Повторюйте, поки не відчуєте, що тривожність відступила.

4. Фіксуйте погляд

Цю вправу рекомендують психологи. Протягом декількох хвилин дивіться на своє відображення в дзеркалі, зафіксувавши погляд на очах. Потім можна повторити дихальну гімнастику. Якщо не відчуєте полегшення, вмийтеся холодною водою.

5. Масаж пальців

Зробивши масаж пальців, ви допоможете нервам швидко заспокоїтися. Натискайте на подушечки по черзі, плавно масажуючи пальці від кінчиків до місця з'єднання з долонею. Так ви відволічетеся і заспокоїтеся. 

Обговорення:


приховати