Запитати лікаря

Цікаве

Що їсти, щоб врятуватися від тромбів?

Середземноморська дієта давно визнана дієтологами однією з найбільш здоровою для людини. Досліджуючи її вплив на організм, вчені звернули увагу на ключовий інгредієнт - оливкову олію.

В ході спостережень фахівці багаторазово переконалися, що вживання оливкової олії ефективно захищає від утворення тромбів. Навіть один раз на тиждень додаючи оливкову олію в салат, можна вже знизити ризик тромбозу артерій, загрозливий інсультами та інфарктами.

Тромби формуються з скупчених тромбоцитів - фрагментів клітин крові, здатних злипатися через підвищену активність. Дане явище корелює з підвищенням загрози атеросклерозу, при якому уражаються судини у зв'язку з поганою провідністю, порушенням кровотоку й виникненням серцевих нападів та інсультів.

Лікарі проаналізували склад крові людей, які страждають від ожиріння, і встановили, що оливкова олія може регулювати формування тромбів. Під її впливом знижується активність тромбоцитів, а разом з цим їх прагнення з'єднуватися в скупчення.

Що саме викликає таку захисну дію для судин і артерій, ще належить з'ясувати. Вчені вважають, що крім антиоксидантів в оливковій олії має значення і специфічна структура її молекул. 

Обговорення:


приховати