Запитати лікаря

Цікаве

Чи обов'язково їсти суп кожен день?

Сформовані стереотипи правильного харчування диктують нам щоденний раціон, який важко уявити без супу. Чи такий важливий суп для нашого здоров'я?

Якщо розглядати суп з точки зору дієтолога, то це багатокомпонентна страва на основі курячого, м'ясного, рибного бульйону з додаванням овочів, спецій або інших продуктів. Буває суп і на овочевому бульйоні, але рідше.

Якщо говорити про користь супу, то в деякому сенсі це так, але не завжди. Дієтологи відкрили секрет: суп не обов'язково їсти щодня, і навіть через день. І навіть якщо взагалі відмовитися від супів, то критично на стані здоров'я це не позначиться.

У нашій свідомості усталилася твердження, що суп корисний для травлення. В якомусь сенсі так і є. Але не будь-який суп. Явно переобтяжена м'ясом, на жирному бульйоні перша страва з масою спецій і макаронами ніякої користі травленню не принесе. Навіть навпаки, на її перетравлення піде не одна година.

Жодним чином так само суп не допоможе запобігти гастриту, як багато хто вважає. Все залежить від особливостей організму людини. У багатьох людей суп може викликати загострення гастриту, тому все залежить від складу страви.

Сподіватися на перші страви, як на самі ситні, теж можна не завжди, тут знову ж таки все залежить від вмісту. Так, овочеві бульйони не здатні в повній мірі усунути почуття голоду. Багато що залежить від характеру повсякденної активності та індивідуальної потреби в калорійності раціону.

Якщо правильно розрахувати щоденні потреби в кількості білка, жиру і вуглеводів, то цілком можна обійтися без супу.

Серед корисних властивостей супу можна виділити те, що їдять його в теплому вигляді, а гаряча їжа краще засвоюється. А правильно підібраний склад дозволяє частково покрити потребу організму в поживних речовинах, що допоможе скоротити кількість прийомів їжі і обсяг наступної порції. Відварені овочі віддають вітаміни, які у вигляді розчину всмоктуються легше, що знижує навантаження на організм.

Суп як перша страва - це лише один з безлічі варіантів щоденного харчування. Кожен підходить до вирішення раціону індивідуально. Краще, якщо є можливість проконсультуватися з дієтологом. 

Обговорення:


приховати