Запитати лікаря

Цікаве

10 корисних порад для здорового серця

На даний час серцево-судинні захворювання - найчастіша причина смертності серед людей. На жаль, багато хто ігнорує прості правила збереження здоров'я. Але незалежно від статі і віку, необхідно займатися профілактикою, і чим раніше, тим краще.

Пропонуємо розглянути 10 способів збереження здоров'я серця і щасливого життя.

1. Фізичні вправи 150 хвилин на тиждень

Це мінімальний час, рекомендований лікарями для занять фітнесом, тренуваннями і навіть просто спортивною ходьбою, щоб серце було в формі.

2. Уникайте стресів

Стрес небезпечний тим, що може підвищувати кров'яний тиск, привести до пошкоджень стінок судин і артерій. Саме тому так важливо вчасно виявити ознаки стресу і зайнятися порятунком від нього. А в цьому ефективно допоможе йога, розслаблюючі ванни.

3. Відмовтеся від газованої води

Денною нормою цукру для дорослої людини є 6 чайних ложок, а в одній пляшці солодкої води міститься 9 ложок. В ході досліджень було встановлено зв'язок між підвищеним споживанням цукру і смертністю від серцево-судинних захворювань, тому важливо дотримуватися дієти з обмеженням цукру.

4. Контроль рівня цукру в крові

Як би ви себе не відчували, дуже важливо перевіряти рівень цукру (глюкози) в крові, особливо жінкам за 40, вагітним і схильним до діабету. Це допоможе виключити ризик серцево-судинних захворювань.

5. Контроль ваги

Слідкуйте за зміною маси тіла, особливо в районі грудей і живота, так як це підвищує ризик виникнення проблем з серцем. Нормальна вага і поступове схуднення піде на користь здоров'ю.

6. Збагатіть раціон свіжими овочами та фруктами

Це дуже важливо для здоров'я тіла, так як клітковина, що міститься в овочах і фруктах, допомагає контролювати і регулювати кров'яний тиск. Також фрукти і овочі багаті корисними антиоксидантами, що запобігає серцево-судинним захворюванням.

7. Слідкуйте за кров'яним тиском

Дуже важливо знати, який у вас тиск, так як підвищені показники небезпечні для серця і можуть привести до інфаркту.

8. Середземноморська кухня

Особливо корисні риба, оливки, оливкова олія і горіхи, так як вони містять багато жирних кислот Омега-3, які допомагають знизити ризик серцево-судинних захворювань.

9. Мінімізуйте вживання оброблених м'ясних продуктів

Дослідження показують, що регулярне вживання оброблених м'ясних продуктів (ковбаса, сосиски) значно підвищує ризик смерті від серцево-судинних захворювань.

10. Стоп паління!

Доведено, що куріння має тісний зв'язок із захворюваннями серця, так само як з раком легенів. Крім того, краще також зменшити пасивне куріння, що на 30% знизить ризик виникнення проблем з серцево-судинною системою. 

Обговорення:


приховати