Запитати лікаря

Цікаве

Як тиск залежить від температури повітря в приміщенні?

Гіпертонія в останні роки є одним з найпоширеніших захворювань в світі. У пошуках причин такого відхилення вчені виявили, що температура в будинку може впливати на показники кров'яного тиску.

Дослідження показали, що якщо в будинку звичайною є низька температура, людина автоматично опиняється у групі ризику розвитку підвищеного тиску і гіпертонії.

Дані висновки вчені зробили після того, як вивчили дані майже 4,5 тисячі осіб віком від 16 років. При цьому фіксувалися такі параметри: спосіб життя добровольців, температура в їхніх будинках, параметри артеріального тиску, сила серцевих скорочень, еластичність судин.

Зіставивши отримані дані, вчені виявили, що холод в приміщенні може негативно позначатися на показниках тиску, сприяючи його зростанню. Люди, що живуть в будинках з більш низькою температурою, мають в середньому більш високі показники тиску.

Так, їх систоличний тиск склав в середньому 126,64 мм, тоді як у жителів теплих будинків він дорівнював 121,12 мм. Діастолічний тиск у цих груп співвідносився як 74,5 мм до 79,5 мм.

Фахівці вважають, що оптимальна температура в будинку для здорового тиску повинна перебувати в діапазоні 21-23 С. 

Обговорення:


приховати