Запитати лікаря

Цікаве

Чи є користь від промивання носа?

У медичній практиці нашої країни широко застосовується така процедура як промивання носа при нежиті. Але наскільки обгрунтована така допомога при захворюваннях верхніх дихальних шляхів? Дискусії з цього питання вже не одне десятиліття ведуться між педіатрами та отоларингологами. При цьому в західноєвропейській та американській медицині питання доцільності вирішене півстоліття тому - промивання носа неприпустимо в силу деяких причин.

На думку західних фахівців, показань для даної процедури в щадному режимі всього два - потрапляння в верхні дихальні шляхи сильного алергену і токсичне ураження.

Чому західна медицина проти промивання носа?

Пояснюється це тим, що під час застуди, грипу, риніту та інших подібних патологій в носі виділяється слиз. Це свого роду унікальна субстанція, що володіє антисептичними властивостями, яка послаблює або вбиває інфекційний агент. Також вона зволожує слизову, знижуючи дискомфорт. А виробляючись у великих кількостях, ще й виводить бактерії, інфекційні збудники і продукти їх життєдіяльності. Саме тому промивання носа - грубе втручання в природну налагоджену систему. Механічно промиваючи ніс, ми ніяк не зменшуємо кількість бактерій. Інфекційні агенти відновлюються дуже швидко, а на вироблення слизу потрібно більше часу, що може погіршити хворобу.

Показаннями до промивання носа може служити всього два стани: потрапляння в ніс алергену (ефективно в перші 30-40 хвилин або швидше) і токсичне ураження слизової дихальних шляхів. 

Обговорення:


приховати