Запитати лікаря

Цікаве

Що думають вчені про рафіновані продукти?

Продукти швидкого приготування все частіше вибираються людьми через їх доступність та економію часу на приготування. Але такий комфорт може багатьом коштувати здоров'я.

Вчені називають головним ворогом людини на сьогодні продукти так званої глибокої переробки, рафіновані. Численні дослідження показали, що регулярне вживання таких продуктів пов'язано з розвитком хронічних захворювань, особливо ожиріння, дисліпідемія, гіпертонія і рак. Люди, які споживають надмірно перероблені продукти, схильні до підвищеного ризику смерті.

Французькі дієтологи в 2009 році запустили дослідження, в якому взяли участь 44 550 чоловіків і жінок у віці від 45 років. Аналіз раціону учасників показав, що з кожним збільшенням частки глибоко перероблених продуктів на 10% підвищувався ризик смерті з будь-якої причини на 14%.

Вчені вважають, що виною всьому вміст такої їжі. До продуктів глибокої переробки відносяться перш за все продукти масового виробництва, готові до вживання, (напівфабрикати і готові страви), солодкі напої, цукерки, хліб, перероблене м'ясо (ковбаси, сосиски і т. п.). Така їжа відрізняється високою калорійністю при низькій поживній цінності, низькому вмісті клітковини і високим вмістом вуглеводів, вони насичені жирами і натрієм. Рафіновані продукти також містять потенційно шкідливі добавки, в тому числі і з канцерогенними властивостями.

Метою даного дослідження було не тільки довести небезпеку продуктів глибокої переробки, але і достукатися до свідомості людей, змусити їх більше дбати про своє здоров'я, купуючи натуральну їжу. 

Обговорення:


приховати