Запитати лікаря

Цікаве

5 секретних прийомів, що знижують тиск

Високий тиск сьогодні часто стає супутником не тільки літніх людей, а й молодого покоління. Особливо загрожує гіпертонія людям, часто схильним до стресу, які мають погані звички, нерегулярне харчування.

Якщо гіпертонія застала зненацька, а лікаря поруч немає, фахівці радять застосувати один з наступних прийомів.

1. Холодна вода

Пополощіть ноги приблизно одну-дві хвилини в тазику з холодною водою. Як альтернатива може підійти і занурення в холодну воду рук на кілька хвилин (вода повинна рівномірно впливати на руки, від долонь до передпліччя). В кінці процедури можна побризкати на обличчя холодною водою, прикладіть вологу серветку до сонячного сплетіння.

2. Яблучний оцет

Цей засіб здатний знизити тиск не менше ніж на 25-30 хвилин. Намочену в оцті серветку потрібно прикладати до голих ступнів і залишати на 15 хвилин.

3. М'ятний чай або лимонно-медовий мікс

Звичайний чай з м'яти або суміш з мінеральної води, столової ложки меду і соку половини лимона випити в один прийом. Тиск знизиться на 15-20 пунктів протягом 20-30 хвилин

4. Ванночка для рук

Допоможе знизити тиск гаряча ванна для рук. Протягом 10 хвилин потримайте руки в воді температурою близько 45 градусів.

5. Дихання

Якщо тиск різко підскочив, перш за все треба постаратися розслабитися і спробувати затримати дихання під час видиху по 8-10 секунд протягом 3 хвилин. Такий прийом допоможе швидко знизити тиск на 30 пунктів!

Якщо ви відчуваєте, що тиск починає підвищуватися, можна випити валер'янки і просто прилягти. Однак пам'ятайте, що часті перепади тиску можуть перерости в повноцінну гіпертонію, тому краще вчасно звернутися до лікаря, щоб уникнути таких небезпечних наслідків як інсульт та інфаркт. 

Обговорення:


приховати