Запитати лікаря

Цікаве

Чим може нашкодити дітям зубна паста?

У сучасному світі красива білосніжна посмішка є атрибутом успіху. У зв'язку з цим батьки особливо ретельно стежать за здоров'ям зубів своїх малюків.

Але така турбота часто має зворотну сторону медалі.

Фахівці недавно виявили, що діти використовують набагато більші обсяги зубної пасти, ніж це потрібно, що може призвести до появи плям на зубах.

Вчені з США провели опитування батьків 5000 дітей віком від 3 до 15 років. Виявилося, що 40% 3-6-річних малюків на зубну щітку намазують занадто багато пасти, при тому, що майже на кожному тюбику дається рекомендація: не більше горошини. А дітям до 3-х років взагалі досить лише мазка розміром з рисове зерно. Опитування також показало, що 60% дітей чистили зуби два рази в день.

Чим же небезпечне «передозування» зубної пасти?

Дослідження показали, що надлишок фтору в період формування зубів може призвести до появи плям на емалі - флюорозу. А у важких випадках зуби можуть пошкоджуватися і руйнуватися від цього мінералу.

Попередні дослідження виявили, що число випадків флюорозу значно почастішало за останні десятиліття.

Таким чином, дитячі стоматологи настійно рекомендують батькам контролювати використання дітьми зубної пасти, не допускаючи перевищення зазначеної норми. Також не варто дозволяти дітям користуватися загальною зубною пастою, адже дитячі придумані не дарма. 

Обговорення:


приховати