Запитати лікаря

Цікаве

Молочниця — прихований ворог

Термін «молочниця» відомий переважній більшості жінок, 70% жінок хоч раз у житті перенесли генітальний кандидоз, а половина захворіла повторно. Чому виникає це захворювання і чи можна його позбутися?

Як правило, жінки самі ставлять собі такий діагноз, коли їх турбують виділення. Лікарі ж під молочницею розуміють певне захворювання, викликане поширеним збудником — грибком роду Кандіда.

Цей грибок постійно в невеликих кількостях присутній на шкірі, слизовій оболонці, шлунково-кишковому тракті. У піхві жінки гриби роду Кандіда в нормі присутні завжди, не вимагаючи лікування. Але під впливом певних провокуючих факторів розмноження починається надмірно інтенсивно і починається кандидоз. Серед таких факторів найчастіше відзначається зниження імунітету, прийом антибіотиків, цитостатиків, гормональних контрацептивів, вагітність, захворювання ендокринної системи, хронічні інфекційні захворювання, стрес, синтетична білизна та ін.

Будь-який з вище названих чинників може привести до загибелі молочнокислих паличок, які мешкають на слизовій оболонці і контролюють зростання грибків. В результаті почне розвиватися молочниця. Кандидоз, викликаний порушенням роботи імунної системи, поступово починає пригнічувати її і паралізувати її здатності боротьби з мікробами. Але якщо імунітет в нормі, а молочниця розвивається, треба шукати причину в іншому.

Основними проявами молочниці у жінки є:

  • свербіж, 
  • почервоніння, 
  • печіння, 
  • рясні молочного кольору виділення зі статевих шляхів. 

У самих запущених випадках виділення стають густими, зеленуватого кольору, іноді з домішкою крові через те, що пошкоджується слизова оболонка, і утворюються маленькі ранки. Часто спостерігається хворобливе сечовипускання і біль під час статевого акту. У більшості випадків молочниця рідко призводить до серйозних наслідків, але факт її наявності може різко знизити якість життя і стати причиною психологічного дискомфорту.

Коли молочниця тільки зароджується і грибок знаходиться на стадії розмноження, жінка себе нормально почуває. Такий період може зайняти до півтора місяця. Основні симптоми починають проявлятися всы дружньо, в один час. Не варто думати, що молочниця — це супутник жінок, що ведуть безладне статеве життя. Їй піддаються і діти, і підлітки, і незаймані, і ті, хто перестарається із засобами гігієни (миючі засоби руйнують мікрофлору слизової).

При цьому кожна жінка повинна пам'ятати, що печіння і свербіння викликають не тільки гриби Кандіди. Подібні запалення можливі при гонореї, трихомоніазі, бактеріальному вагінозі, генітальному герпесі, хламідіоз, мікоплазмоз і мн. ін інфекціях. Це означає, що при появі вище описаних симптомів необхідна консультація лікаря-гінеколога, який допоможе з'ясувати природу збудника і призначить оптимальне лікування.

Засоби масової інформації сьогодні рекламують широкий спектр засобів проти молочниці, які здаються зручними та швидкими. Але справа в тому, що в більшості випадків ці диво-препарати здатні допомогти при банальній молочниці, а більш складні інфекції, помилково прийняті за неї, без належного лікування рано чи пізно перейдуть у хронічну стадію.

Лікування молочниці

На перший погляд таке невинне захворювання як молочниця повинно і виліковуватися просто. Здається — випив одну таблетку і забув про неприємності. Але часті рецидиви, неприємні симптоми обмежують звичний уклад життя, змушують серйозно поставитися до цієї проблеми.

Рішення про лікування молочниці має йти відразу після появи перших її симптомів, при цьому краще відразу звернутися до лікаря, а не займатися самолікуванням. Лікування молочниці передбачає використання антигрибкових препаратів. Такі препарати існують у формі пероральних капсул і пігулок або вагінальних свічок і кремів. Найчастіше для лікування молочниці застосовують таблетки з вмістом флюконазолу. Як правило, ефективність їх дії дорівнює 80–90%. Але так як зняття симптомів відбувається не відразу, то перші 48 годин паралельно з таблетками застосовують свічки або креми.

При правильному лікуванні симптоми молочниці зникають ще до закінчення терапії, але курс лікування повинен бути завершений, інакше все може повторитися знову.

Кандидоз виникає як внутрішній стан, тому може передаватися статевим шляхом. Це означає, що лікування потрібно для двох статевих партнерів одночасно. І хоч у більшості чоловіків молочниця не проявляється ніяк, але варто пам'ятати, що одностороннє лікування може бути марним.  

Обговорення:


приховати
Спитати лікаря
Особливий прийом:
16 березня — через 27 днів Дробнер Гаррі Йосипович лікар-онколог, мамолог, дитячий онкохірург Хмельницької області
Відвідати