Запитати лікаря

Цікаве

Спорт і вагітність

Сучасні майбутні мами добре обізнані, що в їхньому становищі помірні фізичні навантаження набагато корисніші, ніж бездіяльність, спокій і постійний відпочинок. А більшість лікарів настійно рекомендують виконувати регулярні фізичні вправи як мінімум до 25 тижнів вагітності.

Якщо жінка хоче зберегти свою красу і здоров'я після пологів, народити здорову дитину, то їй просто необхідно підтримувати фізичну діяльність. А грамотно складені і регулярні вправи допоможуть збільшити фізичні можливості організму в цікавому положенні. Спорт допоможе нормалізувати і якісно поліпшити нервову діяльність, роботу дихальної та серцево-судинної систем, а мати та дитина будуть забезпечені киснем в достатній кількості.

При цьому важливо завжди пам'ятати, що вагітним жінкам заборонені різкі рухи, сильні розтягування і навантаження. Тому на цей період краще відмовитися від занадто активних і екстремальних видів спорту.

Важливо також розрізняти терміни вагітності для побудови курсу фізичних вправ, вибору типу фізичних навантажень.

Весь термін вагітності умовно можна розбити на три періоди. Перші 24 тижнів слід займатися загальним зміцненням організму і приводити м'язи в тонус, піклуватися про їх еластичність і гнучкість. Особливо слід звернути увагу на м'язи черевного преса і спини. Але головне не перестаратися, стежити за своїм станом, особливо якщо раніше спортом не захоплювалися.

З 25 тижня краще відмовитися від вправ в положенні стоячи, щоб не наражати на зайві навантаження судини ніг, тим самим уникаючи варикозного розширення вен і проблем з хребтом. Оптимальними будуть вправи на розтягування і дихання з поступовим скороченням амплітуди виконання вправ.

З 37 тижня бажано переходити тільки на дихальні вправи, що підготує майбутню маму до процесу пологів і мінімізує ризики для малюка.

Фізкультура позитивно позначається на післяпологовому періоді, а зайва вага стане лише одним з неприємних наслідків пологів, який швидко зникне при регулярних заняттях. 

Обговорення:


приховати