8:00-19:00
пн-сб
Купероз

Купероз – захворювання, викликане порушенням мікроциркуляції крові, наступає при розширенні або ламкості дрібних судин чутливої ​​шкіри. Занадто сприйнятлива до зовнішніх впливів шкіра реагує на них почервонінням або запаленням. Люди з чутливою шкірою, як передумовою до куперозу, часто відчувають свербіж, печіння, поколювання при самих незначних перепадах температури повітря, вмиванні або дотиках.

У вигляді одиноких почервонінь реакція шкіри частіше проявляється на лобі, підборідді, щоках і на носі. Прогресування купероза призводить до стабільного почервоніння, викликаного розширенням і ламкістю кровоносних судин. Патологія стає настільки явною, що помітна оточуючим. Жінки страждають від купероза частіше за чоловіків. При цьому власниці смаглявої шкіри знайомі з куперозом в значно меншій мірі, ніж світлошкірі.

Причини купероза

Купероз може бути пов’язаний з генетичною схильністю. Знизити ризик захворювання допоможе уникнення несприятливих чинників, що порушують капілярний кровообіг і викликають венозний застій крові.

Серед найпоширеніших причин розвитку купероза наступні:

– перепади температур,

– гостра і гаряча їжа,

– куріння,

– алкоголь,

– ультрафіолетові промені,

– зловживання кавою, гірким і гарячим шоколадом,

– стресові ситуації.

Якщо проблема купероза вже наздогнала вас, не слід впадати у відчай, існують ефективні методи лікування цього захворювання.

Небезпека купероза

Якщо ознаки купероза вже повністю на лице, необхідно терміново приймати медичні заходи. Не варто забувати, що купероз – це хвороба, яку необхідно лікувати. З розвитком купероз призводить до старіння шкіри, так як вона не отримує необхідної кількості поживних речовин і кисню через проблеми кровообігу. Шкіра втрачає здоровий природний колір, стає сухою, блідою, набуває сіруватого відтінку.

Догляд за шкірою, схильною до куперозу

Професійна допомога косметологів може бути зведена нанівець, якщо не навчитися самостійно правильно доглядати за шкірою. Для догляду за шкірою необхідно проводити наступні заходи:

– Очищення: куперозная шкіра схильна до зневоднення, тому вмивати її за допомогою води і мила буде неправильно. Допоможуть спеціальні миючі засоби. Ні в якому разі не можна використовувати занадто гарячу або дуже холодну воду, контрастні вмивання. Найкраще користуватися косметичними вершками для вмивання, вони містять рослинні масла, тому благотворно впливають на шкіру.

– Зволоження та живлення: для цього використовуються креми з вмістом плівкоутворюючих речовин. Корисні засоби з включенням лінолевої кислоти, вітамінів групи С, К, Е, які також борються з крихкістю стінок кровоносних судин. У літній період необхідні спеціальні сонцезахисні креми, а на ніч – заспокійлива сироватка.

– Тонізування: ніяких засобів з вмістом спирту. Вони викликають сухість і роздратування. Найкраще підійдуть тоніки, до складу яких входять компоненти, спрямовані на боротьбу з куперозом: усурійський хміль, каштан, кипарис, ялиця, сосна, ялівець, вітаміни К і С, рутин.

Пілінги і скраби: ніяких твердих абразивних засобів. Перевагу краще віддати м’яким вішелушуючим засобам, маскам з білої глини. Всі маніпуляції за допомогою подушечок пальців або спонжа, виключити губки, щіточки і пензлики. Тривалість перебування кошти на обличчі – 1-2 хвилини.

Лікування купероза

При значних проявах купероза заходи по його лікуванню повинні бути спрямовані на викорінення причин виникнення захворювання. Сучасна косметологія використовує такі методи судинної корекції:

– Електрокоагуляція – руйнування розширеного судини електричним імпульсом. Пропускається через тонку голку. Але якщо площа ураженої ділянки шкіри велика, то маніпуляція буде дуже тривалою за часом і залишить від голки численні сліди почервоніння. Як варіант електрокоагуляції використовується діатермокоагуляція за допомогою волосового електрода. Проводиться раз на тиждень в кілька етапів. Іноді залишаються мікрорубці і пігментні плями.

– Фото- і лазеротерапія. До переваг лазера слід віднести можливість лікування сильного ступеня вираженості купероза. Ускладненнями фото- і лазеротерапії є точкові дефекти і пігментні плями, або часткове або повне знебарвлення шкіри в зонах впливу.

– Озонотерапія: введення через мікроголку в просвіт судини киснево-озонової суміші. За рахунок максимального насичення клітин шкіри киснем, посилюється їх енергетика і функціонування, що призводить до зникнення деформації стінок судин. Метод дуже ефективний і безпечний, не залишає рубців і пігментації.

10.09.17