Про жіночі груди, і про те як рятують цю красу
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Про жіночі груди, і про те як рятують цю красу

Статистика – річ вперта й інколи страшна. Страшна, якщо вражає жіночу гордість і красу… Щороку від злоякісних пухлин у світі гине 10 мільйонів людей. Захворюваність на рак молочної залози (РМЗ) посідає серед них перше місце, і невпинно зростає.

Гаррі Йосипович Дробнер:

«Рак – це не вирок, а діагноз…»

Лише у 6-ти відсотків хворих РМЗ було діагностовано на 1-й стадії. Останнє якраз і суперечить загальносвітовій тенденції, коли смертність від раку молочної залози зменшується, завдяки ранньому (на 1-й та 2-й стадіях) виявленню хвороби. Майже 90% таких хворих після лікування одужують. На заході існують державні програми боротьби з РМЗ, приміром, обов’язкове обстеження жінок після тридцятип’ятирічного віку. Таке серйозне ставлення до цієї проблеми обумовлено, мабуть ще тим, що в багатих країнах давно підрахували: діагностика та лікування хворих на перших стадіях обійдеться в десятки разів дешевше, ніж на останній. Пролікувати РМЗ на початку хвороби коштує для українки одну тисячу гривень, на четвертій стадії – 50(!) тисяч гривень. І що найневтішніше – навіть після оперування та лікування 3-ї та 4-ї стадії РМЗ хворі живуть в середньому 52 місяці.

Ось такі страшні факти подав нам лікар-хірург-онкохірург, завідувач відділенням загальної онкології Гаррі Йосипович Дробнер. Ця людина – лікар від Бога, професіонал, давно відомий і за межами області та держави.

Онкологією він зацікавився ще в 1975 році, на «відмінно» закінчивши медичне училище та інститут. Ще під час навчання він почав займатися науковою діяльністю. Відтоді було написано чимало наукових праць.  Хірург  тричі на тиждень оперує в середньому до 10 хворих за день. Гаррі Йосипович є єдиним дитячим онкохірургом на Хмельничинні. Коли мова заходить про рак молочної залози. То найкращим спеціалістом, до кого радять звернутися, є Дробнер.

На теми загальні, наукові Гаррі Йосипович може розповідати багато, тільки б у нього не бракувало вільного часу. Але якнайбільше лікар дає інформації про конкретну хворобу – рак молочної залози і про найболючіші проблеми нашої медицини, шляхи виходу з цієї біди.

Рак – це не вирок, а діагноз. На ранній стадії виявлення він лікується. Багато хворих цього не розуміють і переконанні, що не можна «різати».  Пухлина сама не розрізається, а видаляється з тіла людини. А потім йде комплексне лікування: хіміо-, променева терапія та ін.. До речі, міжнародною організацією з боротьби із захворюваннями на рак молочної залози протягом 5-ти років випробовувалося 96 методів лікування цієї недуги. Результати довели, що жоден із них не може конкурувати з вищезгаданим традиційним.

Сучасні методи лікування дозволяють перевести хворобу із однієї важчої стадії в іншу – легшу. Але діагностика на початку стадії захворювання на РМЗ – це найперше питання, яке вкрай необхідно нам вирішувати найближчим часом. Бо інакше смертність від цієї недуги далі зростатиме шаленими темпами.

Хотілося б, щоб наші жінки чітко усвідомили, що за відсутності державної програми й фінансування, вони повинні робити хоча б необхідне обстеження.

Так, у «Центрі сімейної медицини», що на вулиці Драгоманова 14а,  Гаррі Йосипович Дробнер приймає щомісяця. Бо, повірте, обстежити більше 100-120 чоловік за один день прийому в поліклініці просто неможливо. А так у спокійній обстановці, приділяється більше уваги пацієнту. І ще одне – чималий відсоток пацієнтів Дробнера  це люди хворі  мастопатію. Це така група захворювань молочної залози, викликана дисгормональними порушеннями. Деякі з цих хвороб можуть перерости у ракові хвороби, інші – не є онкологічними проблемами. У «Центрі сімейної медицини» діагностуються захворювання лабораторними методами. Гаррі Йосипович Дробнер проводить консервативне лікування хворих методами гормонотерапії, зборами трав, спостереженням хвороби у динаміці. За потреби направляє на лікування в маммологічне відділення Хмельницького онкодиспансеру.

Взагалі, у «Центр сімейної медицини» можуть прийти як ті, хто має проблеми, так і бажаючі, щоб їх просто профілактично оглянули. Коштує таке обстеження просто дрібничку у порівнянні з вартістю здоров’я, життя, краси і гордості жінки – грудей.