Цілющі ліки з вічнозеленого кедра
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Цілющі ліки з вічнозеленого кедра

Харчові і лікувальні властивості кедрового масла

Масло кедрового горіха - унікальний природний продукт, аналогів якому в природі не існує, його синтез неможливий. За калорійністю масло кедрового горіха переважає тваринні жири, а за засвоєнням переважає куряче яйце. За вмістом вітаміну Е в 5 разів перевищує оливкове масло і в 3 рази кокосове. Є антиоксидантом, вітамін Е надає маслу антиокислювальні властивості, що знижує здатність холестерину до утворення бляшок. Особливо велика кількість міститься в кедровому маслі ліноленової і лінолевої кислот, які володіють активністю вітаміну F. Лінолева і ліноленова кислоти не синтезуються в нашому організмі. Якщо їх не вистачає в їжі, люди часто хворіють на респіраторні захворювання, на стінках кровоносних судин відкладаються холестеринові бляшки.

Кедрове масло використовують для лікування:

  • Ларингіту і ГРВІ.
  • Псоріазу, нейродермітів та інших шкірних хвороб.
  • Трофічних виразок.
  • Виразки шлунку і дванадцятипалої кишки.
  • Алергічних захворювань.

Крім того, кедрове масло має лікувальні і профілактичні властивості:

  • Має загальнозміцнюючу дію.
  • Знімає синдром хронічної втоми.
  • Підвищує розумову і фізичну працездатність.

Вживання кедрового масла особливо корисне людям, які хворіють на шкірні хвороби, облисіння, підвищену ламкість волосся і нігтів, тим, хто живе і працює в несприятливих кліматичних і екологічних умовах. Кедрове масло не має протипоказань до вживання як в їжу, так і з лікувальною метою.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ! Як вважають спеціалісти, контакт кедрового масла з металевими предметами небажаний. “Контакт масла з металом провокує процес переходу ненасичених жирних кислот в насичені, що веде до зниження антиоксидантних властивостей масла. Перевірити ”правильність” масла досить просто. Потрібно налити невелику кількість масла на тарілку, скляну або фарфорову, і змити його холодною водою. “Правильне” масло змиється без проблем і тарілка буде скрипіти, а неякісне залишає жирні сліди".

Високоякісне кедрове масло можна придбати у нашому «Центрі сімейної медицини»