Лікуємося запашною петрушкою
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Лікуємося запашною петрушкою

З лікувальною метою використовують насіння, листя та корені рослини.

Всі частини петрушки городньої знайшли застосування у народній медицині.

З косметичною метою готують такий засіб. Беруть три столові ложки подрібнених коренів петрушки, заливають склянкою води, кип’ятять 10 хвилин і настоюють 2 години. До відвару додають дві столові ложки свіжого соку плодів лимону, розмішують і використовують для протирання шкіри обличчя при ластовинні та пігментних плямах, особливо навесні.

Проте найширше застосування в народній медицині як сечогінний та спазмолітичний засоби знаходить насіння петрушки городньої, оскільки в ньому виявлено найбільшу кількість ефірної олії та флавоноїдів. Беруть одну столову ложку насіння, заливають 200 мл води і настоюють 8 годин. Вживають по одній столовій ложці 4 рази на добу за 30 хвилин до прийому їжі.

Від зморшок

Прекрасний засіб від зморшок – заморожений відвар. 50 г зелені кип’ятити в 0,5 л води протягом 15 хвилин, процідити, охолодити і розлити у формочки для льоду. Це чудовий тонус для шкіри літніх людей. Цим зеленим кубиком льоду протирати шкіру обличчя і шиї щодня.

Від набряків

 Петрушка допоможе зняти набряк при укусі бджоли та оси. Дрібно порізати і розтовкти листя петрушки. Потім цю кашку прикласти до місця укусу, забинтувати та залишити на ніч. Уже через кілька хвилин гострий біль мине. На ранок від укусу і сліду не залишиться – усе петрушка витягне.

Для лікування подагри, неспецифічних поліартритів:

  • Насіння петрушки городньої – 50 г
  • Трава вересу звичайного – 50 г
  • Трава споришу звичайного – 40 г
  • Трава підмаренника справжнього – 30 г
  • Квіткові кошики цмину піскового – 20 г
  •  Води – 2000 мл
Відвар

Відвар вживають по 30-40 мл 3-4 рази на добу за півгодини до прийому їжі. Курс лікування – 1,5-2 роки зі щоквартальними перервами 10-15 діб.

 18.11.2015