Соснові бруньки у медицині
У сосні корисне все: і глиця, і насіння, і молоді гілочки, і смола (живиця). Навіть саме повітря соснового лісу є надзвичайно цілющим. Уже давно відомо, що коли дитина кашляє, коли у неї хворі дихальні органи та шляхи, то потрібно водити її у сосновий ліс якнайчастіше, і вона зцілюється. Це ж стосується і дорослих людей, що мають проблеми із бронхами, легенями, і навіть хворих на туберкульоз - їм також радили якийсь час перебувати у сосновому гаї.
Санаторії та будинки відпочинку для легеневих хворих завжди будували у хвойних лісах. Та разом з тим людям із захворюваннями серцево-судинної системи не бажано бувати у сосновому лісі, особливо тривалий час.
Як уже сказано, усе дерево сосни дуже помічне людям, але сьогодні йтиметься саме про бруньки. Насамперед слід знати таке: ліки із сосни приймають не перед вживанням їжі, а після.
Чайну ложку подрібнених бруньок заваріть однією склянкою окропу, настійте, поки прочахне, процідіть - і ви отримаєте чудодійний відхаркувальний чай. Його потрібно випити за чотири рази впродовж дня. Цей чай також чудово дезінфікує, нормалізує діяльність печінки, жовчного міхура, нирок, налагоджує сольовий обмін в організмі.
Чай із бруньок вживають як у разі запалень верхніх дихальних шляхів, так і при комплексному лікуванні бронхіту, пневмонії, хронічних запальних процесів у легенях, застою внаслідок недолікованих захворювань - навіть у тих випадках, коли застій у легенях виник після лікування хімічними препаратами, тобто коли пігулки усунули кашель та запалення, проте залишилося мокротиння.
Соснові бруньки допомагають позбутися болю у суглобах. Наші мудрі предки лікували ними навіть застарілі форми ревматизму. Для цього всередину приймали чай із бруньок, а як зовнішній засіб використовували ванни та компреси.
Бруньки або хвою сосни клали у відро, запарювали окропом, настоювали і в такому гарячому вигляді, як тільки шкіра хворого могла витримувати, накладали на хворі суглоби, руки, ноги, робили аплікації на спину.
Настій сосни дуже добре виводить солі сечової кислоти, тобто лікує подагру. Для цього столову ложку подрібнених бруньок потрібно залити склянкою окропу, настояти і вживати по одній столовій ложці 4-5 разів на день. Можна приготувати настій з однієї чайної ложки на склянку окропу, і тоді пити слід по чверті склянки чотири рази на день (нагадую: лише після вживання їжі).
Завдяки своїй властивості налагоджувати функцію нирок соснові бруньки добре виводять зайву воду з організму, а отже, усувають набряки.
Бруньки допоможуть вилікувати навіть такий важкий недуг, як жовчнокам'яна хвороба, оскільки помітно покращують жовчовиділення та циркуляцію жовчі.
Ліки з бруньок сосни - чудовий кровоочисний засіб. Якщо на шкірі внаслідок перенесеної вірусної інфекції з'явилися висипання або в організм потрапили стафілокок чи стрептокок, бруньки допоможуть боротися з хворобою, адже вони мають потужну дезінфекційну дію.
Завдяки протизапальній властивості чай із бруньок або глиці сосни допомагає жінкам при лікуванні інфекційних захворювань статевих органів. Сосна взагалі є жіночим деревом, адже вона здатна вилікувати багато суто жіночих захворювань, навіть доволі важких. Зокрема, від кольпітів та дисплазії шийки мати допоможе такий відвар: візьміть 1 ст. л. подрібнених бруньок сосни на півлітра окропу, прокип'ятіть 1-2 хв., зніміть з вогню, нехай настоюється, поки не охолоне до ледь теплого стану, тоді процідіть. Застосовуйте для спринцювання та ванночок.
Ванни із сосною, крім того, що заспокоюють нервову систему, мають здатність ще й лікувати кишківникта шлунок.
У разі хвороб дихальних шляхів дуже добре діє інгаляція на бруньках або глиці сосни. Бруньки або хвою подрібніть, запарте і дихайте гарячою парою сосни так само, як ви звикли дихати парою вареної картоплі.
Якщо болять зуби або запалені ясна, то напаром із бруньок сосни потрібно полоскати ротову порожнину.
Отже, сподіваюся, що ви переконалися: сосна - це абсолютно унікальне дерево, яке завжди приходить на допомогу людям.
Сезон заготівлі соснових бруньок починається у березні. Тож ви встигнете ще підготуватися до нього. Але запасаючись ефективними ліками на весь рік, беріть не більше потрібної вам кількості та не завдавайте сосні шкоди. Дуже прошу вас бути завжди вдячними тим деревам, що віддають нам свої безцінні дари. Адже цих дарів ми потребуватимемо і надалі, не кажучи вже про дітей та онуків, яким ми повинні залишити природу хоча б не у гіршому стані, ніж вона є зараз.
Наталя Земна