Атеросклероз периферійних артерій
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Атеросклероз периферійних артерій

Атеросклеро­з периферійних артерій зустрічається частіше у людей похилого віку, виключно у чоловіків. Біль­шість вчених пов'язують роз­виток захворювання з палінням.

Ця форма розвивається по­ступова Найперше хворі відзначають слабкість у йо­гах (іноді в руках), появу від­чуття оніміння і мерзляку­ватості у враженій кінцівці, холодні пальці. Особливо турбують болі, які спочатку з'являються під час фізич­ного навантаження, потім під час ходьби і, нарешті, у спокої. Хворий насилу на­ступає на вражену кінцівку, оберігає її, і тому його хода набуває своєрідного харак­теру (симптом переміжної кульгавості), бшь виникає частіше у стопі, литках, іноді досягає стегон. Особливо турбує біль у холодну погоду. Атеросклероз вражає час­тіше нижні кінцівки. Руки вражаються набагато рідше.

Багно болотне (зовнішнє). 2 столові ложки подрібненої трави багна змішати з 5 лож­ками соняшникової олії, настояти у закритій посудині 12 годин на гарячій плиті (помішувати), процідити. Вживати як зовнішній засіб при ендоартеріїті, подагрі у вигляді компресів і ванн для ніг.

Дев'ясил високий, 30 г подрібненого сухого кореню на 500 мл горілки. Настояти 14 днів у прохолодному міс­ці, процідити. Приймати по 1 чайній ложці три рази на день. На курс лікування - 500 мл настоянки.

При порушенні сольово­го обміну народна медицина радить впродовж тривалого часу пити чай з ягід суниці та полуниці, а також чай з їхніх квітів та листя.
  1. (зовнішнє) Якщо стопи постійно холодні, для покра­щення кровообігу треба біль­ше ходити без взуття чи хоча б раз на день робити трива­лий масаж підошви і пальців.
  2. Кукурудзяну і соняшни­кову олію бажано вживати з їжею (чи по 1 столовій ложці 2-3 рази на день).
  3. Щомісяця проводиш очи­щення організму постом.
Рекомендовано перейти на вегетаріанську дієту.

  1. (зовнішнє) Контрастні ванни для ніг. Спочатку ро­бити їх щоденно; потім, у мі­ру поліпшення, - через день Методика контраст­них ванн для ніг проста. По­трібно взяти два відра з во­дою, у одному гаряча (щоб нога ледь витримувала), а в іншому-дуже холодна. Три­мати одну ногу в гарячій во­ді, іншу в холодній 2-3 хви­лини. Потім поміняти ноги. Робити цю процедуру 3-4 рази ввечері, за годину до сну.
  2. (зовнішнє) Ходіння по ро­сі влітку і по снігу взимку. Починати з 2-3 секунд потім поступово збільшувати час до 5 хвилин (ножні три дні збільшувати кількість секунд на 2). Стояти на снігу чи роб не можна, потрібно ходити чи тупцювати, після процедури розтерти ноги вовняною тка­ниною.
Софора японська. Усуває органічні відкладення зі сті­нок судин Для приготування настоянки в домашніх умовах треба взяти 50 г плодів софори настоювати 30 днів на 500 мя горілки. Приймати по 1 чайній ложці три рази на день.

Можна заварювати софору окропом (замість горілки) -1 чайна ложка плодів на склян­ку окропу. Ніч настоювати у термосі Приймати по чверті склянки 4 рази на день.

Яблука у будь-якому ви­гляді вживати щоденно.

Свіжий сік цибулі та мед (1:1) по 1 чайній ложці 3-4 ра­зи на день.

У продуктах харчування повинна зберігатися достат­ня кількість вітаміну С і рути­ну. Тож овочі і фрукти наб­гайтеся не переварювати і не пересмажуйте надто щоб не руйнувати вітаміни, які містяться в них.