МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Хороша фігура

Іноді люди оглядаються і на літню жінку, а не лише на молоду! Причини тут можуть бути різні, та для нас, жінок, важливо одне: «Як вона могла зберегти для свого віку таку фігуру?».

Людей це вражає тим більше через те, що вони бачать навколо себе частіше фігури сутулих жінок, згорблені спини, криві ноги, неохайну виправку. Особливо ж жінки, які в молодості робили все для того, щоб здаватися високими, у зрілому віці здають і разом з неохайністю в одязі створюють зовсім протилежне враження. Цілком правильно, що жінки вже не псують собі фігуру і здоров'я високими підборами. Проте враження гарно поставленого стану не залежить від підборів, від високої чи низької фігури. Відома танцюристка Дункан була низького зросту, але видавалася високою. Так само балерини, переважно невисокого зросту, а мають вигляд порівняно високих.

Чим це пояснюється? Тим, як вони тримають тіло. Дункан учила, що треба рухатися так, ніби людину підвісили за грудну кістку і тягнуть угору, і справді, якщо ми собі це уявимо, ми відчуваємо себе раптом якось легше, випростовуємо груди й голову, крокуємо легше й дивимося вище. Якщо ви, не відкладаючи, почнете регулярно тренуватися, звикнете так тримати тіло в русі і в спокійному стані, тоді ви матимете вигляд стрункої і в похилому віці.

Річ, звичайно, не лише в стрункій фігурі. Набагато важливіше, що наше фізичне здоров'я багато у чому зв'язане зі станом м'язів, кісток і суглобів. Гарна фігура, правильна постава - правильне навантаження органів дихання - ніяких болів і утруднень у суглобах і м'язах на старості років!

Або, скажімо, як правильно носити важку ношу? Адже не секрет, що, на превеликий жаль, чимало жінок мають такий стан унаслідок важкої праці, чи то на підприємстві, чи на землі, яким віддали всі свої сили. Під ношею розуміємо й сітку з десятьма кілограмами картоплі, й важкі деталі на заводі, й великі каструлі з водою тощо. Є що носити щодня...

Сітку або сумку з покупками не можна носити інакше, як в одній руці, і коли вони важкі, то часто доводиться бачити: літня жінка тягне покупки, вся зігнувшись, випнувши один бік. Так носити сумку шкідливо, рано чи пізно це дасть про себе знати! Тому не купуйте стільки відразу, сходіть за покупками краще кілька разів. Або не поспішайте перетягти на город якомога більше картоплі за один раз - краще частіше, але з меншою ношею.

Ще кілька слів про сумочки й портфелі, особливо популярні у сучасних молодих жінок. Перегляньте їх вміст і викиньте зайві речі. Подумайте над кожною річчю, чи справді вона необхідна. Чи не можна без неї обійтись?! Якщо ні, то чи не можна її замінити чимось легшим? Це справді важливо: ви продовжите свою фізичну витривалість, якщо носитимете з собою якомога менше речей.

Не забувайте також чергувати руки - носіть певний час у правій руці, потім у лі¬вій. Не бійтеся, що ліва рука «ближча до серця» і що, виходить, її не можна втомлювати. Це абсолютно все одно, в якій руці ви несете вантаж. Головне - чергувати руки!

Ви, мабуть, нагадуєте дітям, онукам, щоб вони носили шкільні сумки не в руках, а на спині. Різниця між ними й вами лише та, що школярі молодших класів, які хочуть носити портфель у руці, як тато, калічать собі хребет, який у них потім болітиме в зрілому віці, тоді як у нас він болітиме вже тепер. Тому будьте обережні, і пам'ятайте - ви приклад для маленьких членів родини!

Літнім жінкам краще носити невеликі сумки на ремінці через плече. Так зручніше - руки залишаються вільними. Але плечі, так само як і руки, слід чергувати.

21.03.2013 р.