Деякі рекомендації за остеохондрозу
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Деякі рекомендації за остеохондрозу

Слідкуйте за поставою. У цьому вам допоможе смужка лейкопластиру, наліплена вздовж хребта: натягуючись, він не дозволить вам округлити спину.

Навчіться правильно сидіти. Вчеі стверджують: природа «сконструювала» хребет для вертикального положення, до сидячого положення тілесна опора не пристосована! Багато народів, що не знають остеохондрозу, чудово обходяться без стільців. Сидіть не облоскочуючись, щільно притискаючи хребет до спинки стільця, злегка напружуючи м’язи живота. Перевірте: якщо поза правильна, м’язи шиї, плечового пояса та грудей розслаблені, ви можете вільно дихати та рухати головою.

Позбавтеся від шкідливої звички «падати» на сидіння з усього розмаху. Подібне «задоволення» дорого обходиться хребту, а особливо його грудному відділу.

Спати краще на спеціальному ортопедичному матраці – напівжорсткому, еластичному, що повторює природні вигини хребта. Ніяких розкладачок, гамаків, пухових перин та дерев’яних щитів під простирадлом! Якщо сон на жорсткій опорі показаний лікарем, постеліть поверх неї два пласких матраца. Як виняток в гостях можете переночувати на розкладному дивані, але для постійного сну він не годиться. Водні матраци, що увійшли в моду, теж не підходять для ураженого остеохондрозом хребта. Вони не гасять коливання та струсу: злегка поворухнувшись уві сні, можна легко отримати травму диска.

Не використовуйте грудний відділ як стрілу підйомного крану! Особлива небезпека для цієї ділянки тілесної опори – підйом вантажів з одночасним поворотом у бік. Перевозіть покупки в сумці на колесах, розкладіть у два пакети, щоб навантаження було рівномірним, або помістіть вантаж вагою не більше 10 кг в рюкзак.

Туфлі на високих підборах (не більше 4 см) дозволяється носити без шкоди для здоров’я не більше двох годин на день.

Передивіться гардероб: хребту «не до душі» вузькі сукні, кофтинки в обтяжку, що ускладнюють рух, а також коротенькі топи, в яких спина та шия відкриті для протягів. Носіть вільний одяг з натуральної тканини.

Відмовтеся від важких шуб та дублянок, що створюють додаткове навантаження на грудні хребці. Віддайте перевагу легким зимовим курткам та пальто на синтепоні.

Одягайтеся тепло. Взимку від загострень захворювань хребта вас врятують вовняні та хутряні речі.

Раз на тиждень відвідуйте російську лазню з березовим віником або сауну.

Лікування остеохондрозу – важка та складна задача, що включає у себе багато різних методик, аж до хірургічного вручання. 

Народні засоби передбачають виведення солей з організму, що, як ми вже казали, не є лікуванням від остеохондрозу, але може бути проведене паралельно з іншим лікуванням або за призначенням лікаря.