МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Люмбаго

Люмбаго, або іншими словами ще називають дану хворобу – простріл – це біль гострий пострострілюючого характеру в ділянці поперекового відділу хребта. Захворювання хребта являється причиною люмбаго.

При даному захворюванні біль може розвиватися поступово, не завжди він виникає одразу. Біль може виникнути дуже різко і мати гострий характер, а може виникати протягом деякого часу, наприклад декілька днів і мати тупий характер. Як правило, біль при люмбаго не дозволяє зробити навіть найменшого повороту, нахилу, обмежуються щонайменші рухи, навіть незначні рухи викликають відчуття болю у попереку.

Біль може тривати від декількох хвилин аж до декількох місяців. Спостерігається при люмбаго болючість мязів та відносна напруга в області попереку.

Причини

До причин прострілу відносять поперекові грижі перенапруження поперекової області,  вроджені аномалії хребців аб зсув хребців.  

До причин сильного раптового люмбаго, яке у людини  може виникнути під час підняття тяжкості чи нахилу, зазвичай є значне напруження зв'язок  та мязів спини або випадіння міжхребцевого диска

Дуже рідко до причин даного захворювання відносять пухлини, ревматичні захворювання чи деякі інфекційні хвороби. 
Навіть якщо використовувати найсучасніші методи в області даного захворювання, у 30% хворих не можуть спеціалісти визначити причину захворювання.

Виникнення при люмбаго больових феноменів зумовлено подразненням рецепторів, розташованих в ділянці фіброзного кільця пошкодженого диска або прилеглих до нього зв'язок. У відповідь цьому виникає тонічне напруження м'язів.

Найчастіше дане захворювання зустрічається у чоловіків, які мають вік 30-40 років. Воно появляється під час інтенсивного фізичного навантаження або після нього, яке провокується перегріванням (з пітливістю) і наступним охолодженням. Характеризується люмбаго – різким та раптовим болем в попереку – який прострілює, рве, поколює, пульсує. Суб'єктивно Больові відчуття знаходяться глибоко в кістках, м'язах, зв'язках.

Під час того, як проявляється напад людина стає безпорадною, навіть найменша спроба руху посилює біль, може розвиватися спазм м'язів поперекової ділянки. Біль триває від декількох хвилин до декількох годин і навіть доби. Біль стихає при лежанні на твердій поверхні. Проте бувають випадки, коли сильний біль може зникнути раптово.

При інтенсивних болях використовують болезаспокійливі та спазмолітичні препарати, функціональні методи лікування.