МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА
Офтальмологія: Дальтонізм 

Що таке остеохондроз?

Остеохондроз - це поразка міжхребцевих дисків і інших тканин хребта. Під назвою остеохондроз розуміється дистрофічний процес, який відбувається в міжхребцевих дисках. Хребет людини стискається, при цьому розчавлюючи диски, які знаходяться між хребцями. Проходить час і вони втрачають свою еластичність. Виникає біль, а з часом появляється набряк та біль посилюється. 

На тлі остеохондрозу може з'являтися остеофіт - це патологічний кістковий наріст, який знаходиться по краях поверхні кістки або на суглобових відростках хребців. Якщо відмічається тривале існування нестабільності хребетно-рухового сегмента, то тоді і появляється остеофіт, на тлі остеохондрозу або травми хребта. Якщо видалити остеофіт, то він повернеться знову, тому що він є захисною реакцією організму на великі навантаження

Причини остеохондрозу

Причини остеохондрозу можуть бути різними: різкі повороти, при яких зміщення хребців виходить, фізичні перевантаження.

Також причиною, коли випадають міжхребетні диски може бути підняття ваги, коли тулуб знаходиться під прямим кутом. Тому щоб захистити свій хребет, потрібно завжди брати відповідний вантаж.

Симптоми остеохондрозу

Найчастіше пошкоджуються поперековий та шийний відділи хребта , тому що вони є самими рухливими. Міжхребцеві диски перестають накопичувати воду до 45 років життя людини. І в наслідок цього вони стають менш еластичнішими. Мають схильність до сплющування, а також можуть видавлюватися з хребців. Це явище називається міжхребцевої грижею. Якщо диск вийшов в бік або вперед, то особливого дискомфорту не відчувається при цьому. Але якщо назад, то це радикуліт.

Появляється біль, який може виникати через чхання, простий кашель або через напруження м’язів черевного преса. Обов’язково потрібно звернутися за допомогою до спеціаліста, якщо симптоми остеохондрозу тривають більше 2 тижнів. 

Чим небезпечний остеохондроз?

Разом із остеохондрозом починають появлятися інші захворювання на різних органах тіла людини. Справа в тому, що пошкоджується судинно-нервовий пучок, кровопостачання погіршується. Як результат, появляються  захворювання всього організму в цілому. При тому нікому невідомо, на якому органі тіла і коли відіб’ється все це. У людей з порушеним обміном речовин найбільша схильність відмічається до даної хвороби.

Якщо не лікувати остеохондроз?

Якщо вчасно не вжити заходів по лікуванню остеохондрозу хребта, то з часом міжхребетні диски, від здавлювання хребців, почнуть вилазити за межі хребта. В результаті нервово-судинний пучок почне постійно травмуватися і людина отримає міжхребцеву грижу!

30.07.2013 р.