МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Ректоцеле

Ректоцеле – це захворювання відноситься до проктологічних, яке характеризується випинанням прямої кишки у сторону стінки піхви. Переважно хвороба зустрічається у жіночої статті після пологів важких, під час яких була отримана травма.

Причини

До головних причин ректоцеле відносять: слабкість анальних м’язів, яка виникає при запорах, багаторазових пологах, важких видах фізичної праці та порушення ректовагінальної перегородки та ін.. Під дією цих причин відбувається розбіжність м’язів, які піднімають анус. Внаслідок цього каркас м’язовий слабшає і розвивається дане захворювання.  

Стадії

Є три стадії розвитку ректоцеле.

Під час першої стадії симптоми можуть не спостерігатися і хворий нічого не відчуває. Діагностувати хворобу може лікар-проктолог під час проведення пальцевого дослідження, де виявляється невеликих розмірів випинання передньої стінки прямої кишки.

Під час другої стадії спостерігається більше виражене випинання прямої кишки, яке досягає до передодня піхви. Спостерігається відчуття неповного випорожнення кишечника та утруднений акт дефекації.

На третій стадії захворювання у хворого спостерігаються часті позиви до акту дефекації та відчуття не повного спорожнення.

Лікування

На початкових стадіях хвороби призначається консервативні методи лікування. Хворому призначається лікувальна фізкультура, відповідна дієта, за допомогою якої відбувається легке спорожнення кишечника та фізіотерапевтичні процедури. Якщо від даного лікування не настає краще, а хвороба прогресує у своєму розвитку, то проводиться хірургічне втручання.

Хірургічне лікування

Якщо до передодня піхви досягло випинання прямої кишки і почало виступати за його меті, то у таких випадках призначається лікарем операція. Є кілька способів проведення оперативного втручання. До передньої стінки прямої кишки доступ може здійснюватися через пряму кишку, піхву, промежину або навіть через черевну порожнину. Операцію можуть проводити при перидуральній або загальній анестезії.

Мета даної операції – зміцнення ректовагінальної перегородки, усунення випинання прямої кишки, відкоригувати анальний сфінктер та зафіксувати передню стінку прямої кишки. 

06.03.2015