Розвантажувально-дієтична терапія
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Розвантажувально-дієтична терапія

Рекомендують, як правило, при всіх системних захворюваннях, а також хворим з сольовими діатезами, жовчно- і сечокам'яною хворобою.

Голодування строго протипоказана онкологічним хворим та при діабеті. Звичайно проводять 1,5-добове (36-40 годин) голодування: наприклад, у п'ятницю пацієнт не вечеряє, виконує серію (2-4) очисних клізм до прозорої промивної рідини (вода в обсязі 1 літр, з температурою 40, куди додають 2 чайні ложки харчової соди). Одноразова содова клізма проводиться також в суботу вранці. Протягом усього періоду розвантажувально-дієтичної терапії пацієнти п'ють кип'ячену (але не мінеральну) воду в необмеженій кількості (якщо немає протипоказань), але не менше 2,5 л. Гігієнічний душ не менше 4 разів.

Відновлювальний період повинен тривати не менше того терміну, протягом якого людина голодує. Є в цей час можна рослинну їжу (те, що зростає, без убоінкі, яєць, молочних продуктів, риби і т.д.). Пиття: соки, мед, чай, екологічно чиста вода. Періодичність голодування буває цілком достатньою 1 раз на місяць. Після лікування від основного захворювання багато пацієнтів продовжують голодувати за власною ініціативою, «для здоров'я».

Крім фізичного очищення пости і голодування володіють потужними духовно-оздоровчими властивостями, так як максимально обмежують тілесні потреби, звільняючи тонкоматеріальні простору особистості для духовних еманацій.

Під час голодування організм починає утилізувати, «поїдати» наслідки попередніх захворювань (рубці, спайки, атеросклеротичні бляшки, фіброзні нашарування навколо вогнищ відкладення солей і т.д.), сприяючи виведенню шлаків природними шляхами.

О.А. Григоренко

15.05.2015