МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Вакуумна терапія

Багатокомпонентним є механізм дії вакуумної терапії при гірудотерапії. Ймовірно, крім впливів на шкірні барорецептори, які ініціюють каскад рефлекторних реакцій, і гемотерапевтичного ефекту від вилила в шкіру і прилеглі тканини крові внаслідок пошкодження баротравми капілярної стінки, вакуум цілеспрямовано орієнтує "на себе" потік міжтканинної рідини, змінюючи інтерстиціальний дрейф місцево, ніж посилює дренування і расшлаковку патологічно трансформованих тканин. При цьому ендотеліальна стінка капілярів зміцнюється, підвищується стійкість та опірність до підвищених навантажень, а це у свою чергу відбивається на здатності ендотеліоцитів  збирати з навколишнього простору потрібну інформацію. Завжди потрібно спочатку проводити ручне обдавлювання внутрішніх органів, а потім терапевтичну програму проводити.

У людей які хворіють остеохондрозом та вторинним корінцевим синдромом використовують даний метод терапії. Уздовж хребетного стовпа прикладаються кровососні банки. Також лікують супутні захворювання даним методом.

Одним із самих найефективніших методів лімфодренажу є вакуумна терапія, при якій усуваються прояви застою.

Шлункова дисфункція 

На 15-20 хвилин накладають в епігастральній ділянці махотку із широкою горловиною. А кругом неї розміщуються кровососні банки або майонезні.

Целюліт 

Кровососну банку розміщують над ділянкою відкладання підшкірного жиру до появи «синяка», на який прикладаються декілька п’явок до повного крововилучення, після зняття банки. Завжди потрібно пам’ятати про те, що у жінок підшкірна клітковина у верхній третині стегон та у нижній частині живота володіє естрогенопродуктуючою здатністю і відповідно починає «рости», якщо відбувається порушення функції яєчників. Тому разом із антицелюлітною програмою потрібно завжди проводити лікування порушень.

Чистка черевного стовбура

 Цей метод використовуюється у всіх хворих. 1-2 п’явки прикладають в кратер пупка на куксу пупкових судин до повного крововилучення, а потім на 20 хвилин накладається банка. До 200-300 мл густої темної крові банка «відсмоктує», нерідко із фібринними нитками та червоподібними звірками. У всій системі пупкових судин даний метод надійно відновлює енергетичні потоки, через які зародок отримував від матері харчування.

26.03.2015

О.А. Григоренко