Гірудотерапія при глаукомі
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Гірудотерапія при глаукомі

П'явки використовуються при лікуванні ряду захворювань органів зору вже досить давно. 

Одним з найбільш важких діагнозів окулісти вважають глаукому. Глаукома - захворювання, основним проявом якого є підвищення внутрішньоочного тиску. 

Проста глаукома характеризується трьома симптомами: 
  • Підвищенням внутрішньоочного тиску 
  • Зниженням зорових функцій (в першу чергу звуженням поля зору) 
  • Поглибленням диска зорового нерва. 
Особливо тяжкі симптоми хворі відзначають при нападі глаукомі, який нерідко провокується нервово-емоційними стресами. Зір різко падає і може в ряді випадків зникнути на кілька днів. 

Око при цьому виглядає різко почервонілим. Зіниця Разширятся. Рогівка набрякла. Болі в оці і головний біль надзвичайно сильні і часто не зникають навіть під дією ліків. Можуть відзначатися загальні явища: нудота, блювота, запаморочення, уповільнення пульсу. Можуть з'являтися і болю стенокардіческогохарактеру. 

Хворі на глаукому проходять курси лікування у окуліста. Гірудотерапія найчастіше виявляється досить ефективним методом лікування глаукоми. Вона досить швидко устронять тяжкі симптоми хвороби. 

П'явки ставляться на Височне область на рівні розрізу очей. Знімають їх на розсуд лікаря. 

Народна медицина рекомендує наступні засоби при глаукомі: 
  • Сік трави чистотілу змішати в рівних доляхс водою. Намочити шматочок серветки і прикладати до ураженого оку 2 рази на день (але не в період нападу)
  • Приготувати збір: кропива - 0,5 склянки, пелюстки конвалії - одна чайна ложка. Змішати збір з однією столовою ложкою води, дати настоятися в темному місці 9:00, додати ½ чайної ложки питної соди. Отриману масу прикладати до очей 2 рази на день. Примітка: ліки готується з трав, зібраних у травні. Для профілактики глаукоми перед сном натирають верхні повіки бджолиним медом, розведеним водою 1: 1.