МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Саркома

Саркома - це злоякісна пухлина, яка складається із нерозвиненої сполучної тканини. При розрізі вона має характерний біло-рожевий колір. Від інших пухлин саркома відрізняється інфільтруючим ростом, внаслідок чого руйнуються прилеглі тканини. У більшості випадків після видалення саркоми відбувається рецедив хвороби, під час якого появляються нові метастази, які поширюються в легені або печінку. До саркома відносять більшість злоякісних утворень, які розвиваються в м'яких тканинах. Такі пухлини протікають за принципом доброякісних зі схожою клінічною картиною. Дане захворювання частіше зустрічається у чоловіків у віці від 30 до 60 років.

У будь-якому місці з’являтися можуть пухлини м'яких. У більшості випадків хвороба поражає ділянку стегна, у рідших випадках – голову. На вигляд саркома нагадує жовто-сірий або білий вузол, який може бути гладким, а може бути горбистим. За гістологічною будовою пухлину визначають консистенцію її. Желеподібна саркома – міксома, щільна – фібросаркома, м’яка – ліпосаркома та ангіосаркома.

Пухлина, як є злоякісною, зазвичай, розвивається у глибоких мускулатурних шарах, а з часом свого розвитку просувається поступово до поверхні тіла. Під час проведення фізіопроцедур або під дією якихось травм хвороба може прогресувати. Свої метазтази пухлина поширює по кровоносних судинах. Найчастіше вона поражає легені, у рідших випадках – кістки, печінку та лімфатичні вузли.

Причини

До причини виникнення хвороби відносять активні іонізуючі і онкогенні речовини, які провокують дуже швидке зростання атипових клітин. Також встановлено те, що деякі віруси та хімічні речовини мають патогенний вплив на організм. Онкогенні віруси є причиною виникнення сарком м’яких тканин; ангіосаркому печінки провокує часто тривалий контакт із вінілхлоридом. 

Симптоми

Основна ознака саркоми це вузол або припухлість, яка круглої або овальної форми. Як правило, хворий ніякої не відчуває хворобливості, проте розміри пухлини можуть бути тридцять сантиметрів. На місці ураження шкіра має ціанотичний колір, появляються виразки, проглядаються нерідко множинні підшкірні вени, також підвищення температури може відчуватися. При пальпації рухливість є обмеженою.

Запідозривши симптоми, які можуть вказувати на розвиток саркоми, необхідно звернутися на консультацію до спеціалістів, щоб пройти обстеження та розпочати відповідне лікування серйозної хвороби, яка може привести до непоправних наслідків.

Лікування

Проводиться комплексна терапія для лікування саркоми м'яких тканин. Спочатку проводять висічення широке основи, потім пацієнту проводиться хіміотерапія та променеве опромінення. Радикальний метод лікування хвороби - це хірургічне втручання.

Потрібно завжди пам'ятати, що правильне та своєчасне виявлення пухлини набагато збільшує ефективність лікування і значно покращує прогноз лікування. Саркома є серйозним захворюванням, яке може привести до летального результату.