Алергічний кон'юнктивіт
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Алергічний кон'юнктивіт

Алергічний кон'юнктивіт – це запалення слизової оболонки ока (кон'юнктиви) алергічної етіології. Внаслідок потрапляння на кон’юктиву певного алергену відбувається надмірна реакція імунної системи організму і виникає алергічний кон’юктивіт. На дану хворобу страждає 15% населення.

Причини

 Різними алергенами може викликатися захворювання. Це інфекційні алергени, такі як бактнрії та віруси, виробничий пил, сполуки та хімічні речовини в промисловості, засоби побутової хімії,  домашній пил, виділення тварин та пір’я, шерсть, пилок рослин, лікарські препарати та багато іншого.

 Часто розвивається алергічний кон'юнктивіт як реакція на дію контактних лінз, може бути одним із симптомів сінної пропасниці та інших видів алергічних реакцій організму. У більшості випадків алергічний кон'юнктивіт супроводжує алергічний риніт,бронхіальну астму, атопічний дерматит.

 Симптоми

При появі печіння в очах, сильного свербіння, світлобоязні, сльозотечі, набряку повік, почервоніння склер та повік можна припустити, що це алергічний кон’юктивіт.

 Діагностика

 Захворювання може діагностувати лікар-офтальмолог або лікар-алерголог (тому що алергічний кон’юктивіт проявляється з іншими алеогічними хворобами) при наявності відповідних скарг та симптомів. Щоб правильно почати лікування пацієнта потрібно провести ряд шкірних алергічних проб, щоб виявити відповідний алерген.

 Лікування

 В першу чергу потрібно виключити контакт організму з алергеном. Лікарем призначаються відповідні лікарські препарати щоб зняти симптоми та зменшити сенсибілізацію організму.

16.09.2016