МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Мушки в очах

Мушки перед очима «літають» в будь-якому віці та при самих різних захворюваннях, причому, не завжди пов'язаних з патологією органу зору.

Мушки перед очима фото справжніх мух, звичайно ж, не нагадують. Просто це слово прийнято вживати при позначенні будь-яких точок, плям, павутинок, ниточок, павучків білого або чорного кольору, які виникають в поле зору людини.

Мушки можуть турбувати хворого постійно або з'являтися тільки періодично, можуть плавати, літати або бути нерухомими, можуть бути поодинокими або множинними. Тобто характеристики у цих оптичних ефектів бувають найрізноманітнішими, тому їх точний опис на консультації у лікаря допомагає фахівцю швидше зорієнтуватися в ситуації і призначити правильне лікування.

Причини

 
У медицині існує багато патологічних станів, при яких хворі відзначають появу різних плям і точок в полі зору. Ось деякі з цих захворювань:

• Деструкція склоподібного тіла ока. При даній патології в склоподібному тілі, яке в нормі повинно бути абсолютно прозорим, з'являються розрідження і помутніння, їх чоловік і бачить як чорні мушки перед очима.
• Зміна артеріального тиску. Варто відзначити, що мушки характерні і для гіпертонії, та для гіпотонії, оскільки при кожному з цих станів порушується кровообіг головного мозку і сітківки ока, що тягне за собою виникнення різних патологічних симптомів з боку зору.
• Гострі кровотечі, які стають причиною різкої гіпотонії та розвитку цілого ланцюжка патологічних станів.

• Анемія. Недостатній рівень гемоглобіну в організмі призводить до кисневого голодування тканин, в тому числі, і сітківки, та скловидного тіла органа зору.

• Отруєння. Деякі токсичні речовини здатні вражати зорові нерви, у зв'язку з чим хворий починає скаржитися на мушки і роздвоєння в очах.

• Шийний остеохондроз. При остеохондрозі деформовані міжхребетні диски і патологічні кісткові розростання хребців здавлюють хребетні артерії, які забезпечують кров'ю головний мозок, внаслідок цього розвиваються різні патологічні симптоми, в тому числі, літають мушки.

• Напади мігрені. Мушки в очах є однією з ознак так званої мигренозной аури - комплексу різних неврологічних розладів, які передують появі специфічної мігренозного головного болю.

• Важкий цукровий діабет. При даному захворюванні уражаються судини головного мозку і очей.

• Черепно-мозкові травми також супроводжуються різними неврологічними і судинними порушеннями, одним з проявів яких є плями перед очима.

• Білі мушки в поле зору можуть з'явитися і при вагітності. У такій ситуації жінці варто обов'язково відвідати гінеколога, оскільки цей симптом може вказувати на розвиток важкого ускладнення вагітності - еклампсії, а також може бути ознакою анемії.

10.05.2016