МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Пресбіопія

Пресбіопія - це порушення зору, яке  у свою чергу викликає зниження здатності ока фокусуватися. Це результат природного процесу старіння. У віці 40-45 років починають проявлятися перші ознаки захворювання і багатьом людям доводиться носити відповідні окуляри для читання.

До сьогоднішнього дня є невідомою точна причина хвороби. Вчені виносять теорію яка говорить, що що м'язові волокна, які знаходяться навколо кришталика ока починають ущільнюватися і втрачати свою еластичність, що у свою чергу знижує здатність ока змінювати форму кришталика. Око починає погано фокусуватися на предметах, які знаходяться на близькій відстані, тому що кришталик ока стає менш гнучким. У розвитку даного стану може брати участь рід занять, спосіб життя, перенесена травма.

Хворі починають помічати труднощі у читанні дуже дрібного шрифту (газети, телефонного довідника, етикетки на флаконі з ліками), тому що букви починають здаватися менш контрастними, а очі відповідно втомлюються дуже швидко.

Варіанти лікування

Неформально захворювання також називають «хворобою довгих рук». Тому часто можна помітити, як люди відсувають від себе газету, книгу чи інший предмет, щоб прочитати. Потрібно підібрати контактні лінзи чи окуляри для читання, щоб мати змогу виконувати дрібну роботу.

Лікар допомагає правильно підібрати окуляри або лінзи.

Людині пропонується три варіанти лікування.

Окуляри для читання. Біфокальні окуляри - для носіння при читанні певного тексту на близькій відстані.

Біфокальні лінзи. Мають дві фокальні точки, які надають змогу людині бачити чітко вдалину через верхню частину скла і чітко бачити зблизька через нижню частину скла. Для пацієнтів з астигматизмом така подвійна лінза хороша.

Тріфокальні лінзи. Вони мають три фокальні точки - одну для бачення зблизька, одну для бачення на середній відстані і одну для бачення вдалину.

16.04.2015