МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Ячмінь на оці

Ячмінь на оці - це гнійне гостре запалення волосяного мішечка чи залози сальної біля кореня вій. Виникає захворювання в результаті попадання стафілокока золотистого. Ячмінь на оці є дуже поширеною хворобою, з цією недугою стикається майже кожна людина. Більше чим 80% усіх хвороб очей пов'язані з ячмінем на оці.

Багато лікарів говорить, що дане захворювання не є косметичною проблемою, а свідчить про те, що в організмі може скриватися хронічна інфекція, або людина має схильність до алергії.

Симптоми

Найбільш поширеними симптомами ячменю на оці є почервоніння краю століття та припухлість. Через 1-3 дні після того, як з'явився абсцесс, починає формуватися його стержень. Процес розриву та самостійного загоєння відбувається швидко, якщо немає ніяких ускладнень.

Якщо початок захворювання гострий, то можуть спостерігатися такі симптоми як: головний біль, підвищення температури тіла, набряк навколишніх тканин, збільшення лімфатичних вузлів.

Наслідки

Якщо імунна система людини знаходиться в нормальному тонусі, то не потрібно багато докладати зусиль для боротьби з даною хворобою, вона проходить в більшості випадків самостійно. Але, якщо імунна система ослаблена, чи людина хворіє таким захворюванням, як цукровий діабет або халатно поставилась до хвороби, а також самостійне лікування може призвести до ускладнень. 
Наприклад:
  • Хронічна інфекція – недолікований чи неправильно вилікуваний ячмінь на оці;
  • Халязіон – утворення гнійного вузлика внаслідок його ущільнення;
  • Флегмона – зараження орбіти ока інфекцією, внаслідок чого з’являються проблеми із зором;
  • Множинні абсцеси – коли інфекція поширюється на навколишні тканини;
  • Сепсис крові або менінгіт – ускладнення, при яких потрібно негайно госпіталізувати хворого.

Лікування

Якість лікування та прогноз залежать від своєчасного звернення за допомогою до лікаря. Проте є велика кількість людей, які не відразу звертаються за допомогою до спеціаліста, у таких випадках відбувається оперативне втручання, під час якого видаляється гній, абсцеси. Не можна ніколи видаляти гній самостійно, тому що це призводить до потрапляння різноманітної інфекції в око.

01.02.2013 р.