МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Ехінокок

Існують два види ехінококу: однокамерний та багатокамерний. Свою назву вони отримали через особливості будови личинкової форми. У разі зараження однокамерним ехінококом в органах утворююється однокамерний міхур, а у разі зараження багатокамерним ехінококом формується цілий конгломерат бульбашок.

Дорослі стрічкові форми однокамерного ехінокока зустрічаються в кишківнику собак, вовків, шакалів, а багатокамерного – в кишківнику песців і лисиць. Ехінококова хвороба або ехінококоз уражає багато тварин: корів, овець, кіз, свиней, коней, оленів, мишей. Вони – проміжні господарі паразитів. У їхніх внутрішніх органах розвивається личинкова міхурна форма гельмінта. Зараження людини і тварин відбувається в результаті заковтування яєць паразитів, які розсіюються в зовнішньому середовищі основними господарями ехінокока.

В організмі основного господаря паразит мешкає в тонкій кишці і має форму невеликої стрічки завдовжки 3-5 мм. Він складається з голови з чотирма присосками і крюків довкола. Позаду голови шия і три членики. Кінцевий членик наповнений зрілими яйцями. Він мимоволі відторгається і виповзає назовні, залишаючи яйця на шерсті собак, в квартирах на підлозі, диванах, килимах. З випорожнюваннями яйця ехінокока розсіюються в зовнішньому середовищі, забруднюючи грунт дворів, пасовищ, потрапляючи у воду, на овочі, ягоди, траву, зелень. Разом з їжею і водою яйця проковтують люди і тварини, і в їх організмі розвивається ехінококовий міхур.

Людина найчастіше заражається ехінококом від собаки. Собака отримує ехінококові міхури під час поїдання печінки худоби, зараженої ехінококом. Десятки і сотні міхурів паразита містять отруйну рідину і голівки ехінокока. В організмі собаки кожна голівка розвивається в дорослого стрічкового гельмінта. Потім вже собака розсіює яйця паразита в довкіллі.

Лікування народними засобами

Полин цитварний, пижмо, гвоздика

Подрібнити трави у порошок, змішати та приймати по 1 ч. ложці тричі на день до вживання їжі протягом 10 днів. Такі курси лікування по 10 днів потрібно проводити кожні три місяці.

Лікування імбиром

Взяти сухий імбир, подрібнити його до стану порошка та розвести у 50 мл молока чи води. Такий засіб потрібно приймати через день.

Лікування лимоном

Подрібнити у порошок висушену шкірку лимона та залити ½ склянки окропу. Такий засіб потрібно приймати щоденно вранці натщесерце.

Часник, лимон та мед

На літр холодної перевареної води необхідно додати дві головки часнику, один неочищений лимон та одну столову ложку меду. Такий настій потрібно приймати щоденно зранку натщесерце по 30 мл.

Наталя Земна30.09.2016