МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Заспокоїти ясна …

На сьогоднішній день, особливо молоде покоління, дуже турбує стан зубів. І це добре, берегти здоров’я треба з юних літ!

Насамперед, щоб вилікувати зуби, запалення ротової порожнини, слизову оболонку, вилікувати ясна, треба негайно звернутися до кореня хвороб. А він знаходиться у шлунку.

Такий шлунок потребує допомоги, отже треба йому і їжу здорову давати, аби вона усувала запальні процеси, аби ця їжа насамперед  добре перетравлювалась, щоб була не важкою для шлунка, щоб мала слиз, який обволікає легенько слизову оболонку шлунка і не допускає подразнення: їжа, яка добре перетравлюється, засвоюється і в той же час тонізує сам шлунок та усуває запалення. А до їжі додати ще ліки у вигляді чаю.

Приготуйте, наприклад, такий чай, що буде збуджувати апетит, покращувати травлення: візьміть одну столову ложку суміші трави полину гіркого і деревію у співвідношенні 4:1. Заваріть однією склянкою окропу, поставте настоюватися півгодини, а потім процідіть. І вживайте по одній столовій ложці за 10-15 хвилин до їжі. В цій одній столовій ложці (більше не треба) міститься стільки гіркот і тонізуючих речовин, що шлунок буде щодня тонізуватися і працюватиме нормально.

Пам’ятайте, коли п’єте лікувальний чай, він має бути у теплому вигляді, щоб не травмувати шлунок. І для лікування ясен запалених можна приготувати ще й такий вітамінний чай з шипшини та смородини. Адже ясна болять і кровоточать, коли в організму не вистачає вітаміну С.

Чай з шипшини та смородини

  • Одну столову ложку плодів шипшини і чорної смородини заварити двома склянками окропу, прокип’ятити 5-7 хвилин на слабкому вогні. Закутати і настояти дві години. Процідити. Пити по півсклянки тричі на день.

Заспокоїти запальні процеси у яснах, допоможе сік калини, відвар хвої сосни, відвар вербових гілочок або свіжі яблука (їх треба їсти кілька разів на день, ретельно пережовуючи). А якщо яблук немає, то згадайте, що у вас є цибуля. Беріть цибулю і вживайте її у сирому вигляді. Вона добре дезинфікує, містить у собі багато вітамінів і допоможе у лікуванні ясен та ротової порожнини.

14.11.2015