МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Перикоронарит

Нам всім давно відомо, що, коли у малюків прорізуються молочні зуби, то це може відбуватися дуже боляче. Проте дискомортні відчуття може викликати і прорізування корінних зубів. Також дане прорізування може викликати запальний процес у яснах. Дане запалення ясен у стоматології називають перикоронарит.

Причини 

Нормальна міклофлора ротової порожнини є причиною виникнення запального процесу ясен. Коли зуб росте, частина його залишається покритою слизовою оболонкою ясен. Ця частина носить назву капюшон. Між зубом та капюшоном появляється кишеня. Під час їди,  в кишеню попадають частинки їжі, відповідно цьому для розвитку бактерій створюються відповідні умови. Бактерії, які проживають у нашій ротовій порожнині починають занадто сильно розмножуватися і у свою чергу викликають запалення ясен.

Симптоми 

Якщо у вашій ротовій порожнині росте зуб мудрості і опухла ясна, а також появився від зуба неприємний запах, виникла біль, то у вас, ймовірно розвинулася легка форма перикоронарита. Проте досить гостро може протікати захворювання. При посиленні запалення, будуть і посилюватися симптоми. 

До симптомів захворювання відносяться:
  • неприємний запах з рота
  • біль в ділянці прорізування зуба
  • набряк ясен
  • біль, який віддає у щелепу, скроню, у вухо
  • поява гнійної рідини при натисканні на капюшон ясен
  • біль при спробі відкрити рот та ковтанні 
Також можуть відзначатися інші симптоми, такі як підвищення температури тіла, загальне нездужання, збільшення шийних та щелепних.
Якщо у вас спостерігаються дані симптоми, то потрібно терміново звернутися на консультацію до лікаря, тому що наслідки захворювання можуть бути серйозними. Може виникнути таке ускладнення, як флегмона, абсцес та остеомієліт.

Лікування 

Лікування пацієнта залежить від того, як протікає запальний процес та від стану хворого. Найчастіше лікар-стоматолог видає капюшон, а кишеню обробляє спеціальними ліками. Дана процедура проводиться після введення в ясна знеболювального уколу.

Після того, як видалили капюшон, для ясен проводять антисептичні ванночки. Також можуть призначатися антибіотики.

За допомогою лазерної терапії також лікують перикоронарит. Протипоказанням до лазерної терапії є наявність онкологічних захворювань.

Одним з варіантів лікування перикоронарита є видалення зуба, який прорізується. Цей варіант актуальний для зубів мудрості.