МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Дитячий карієс

Від батьків дитині дістаються у спадок не тільки індивідуальні фізичні характеристики, характер, зовнішність, а також і проблеми з ротовою порожниною. Якщо у батьків відмічаються проблеми із зубами, то як правило дитячого карієсу жодній дитині не минути. 

Дитячий карієс -  це стоматологічне захворювання, яке є дуже поширеним. Лише в нашій країні з кожним роком все більш частіше зустрічаєься карієс, так констатують аналітики і фахівці. Це обумовлено різними факторами, а саме до них відноситься те, що велика кількість батьків вважають, що не потрібно лікувати карієс молочних зубів у дитячому віці, тому що молочні зуби будуть все одно випадати.

Профілактика дитячого карієсу


По-перше, усі рідні дитини, які проживають разом повинні завжди пам'ятати, що якщо потрапляють на землю чи підлогу, ні в якому разі не потрібно їх облизувати.  У ротовій порожнині дорослого знаходиться дуже велика кількість різноманітніх бактерій, які потрапивши у дитячу порожнину рота спричиняють карієс молочних зубів. Потрібно промити все у воді. Найголовніше - це потурбуватися з малих років про гігієну порожнини рота дитини - тоді будуть здорові зуби у майбутньому.

Найкраще, це коли мати потурбується про дитячий карієс, ще коли дитинка знаходиться в утробі матері а пізніше в період грудного вигодовування. Звичайно, варто вживати в їжу якомога більше молочних і кисломолочних продуктів.

Раціон харчування


Для профілактики карієсу у дитячому віці насамперед потрібно дуже правильно організувати харчування не лише дитини, а  всієї родини, так як ніщо не дає такого позитивного ефекту, як приклад батьків. У раціоні дитини повинні бути кисломолочні продукти з підвищеним вмістом кальцію. В морській і річковій рибі є легкозасвоюваний кальцій, а також вітамін Д. А також велика кількість вітаміну Д синтезується на сонці. Тому потрібно проводити більше часу з дітками на свіжому повітрі в сонячну погоду.  Фтор є найефективнішим в  профілактиці карієсу молочних зубів - це фтор. 

Гігієна порожнини рота


Гігієнічна чистка дитячих зубів з якісною зубною пастою це самий найпростіший та найефективніший засіб профілактики дитячого карієсу. Як тільки у дитини прорізаються молочні зуби, нобхідно починати проводити профілактичні заходи. Ці своєчасні заходи у свою чергу дозволять зберегти красу та здоров'я  зубів. Потрібно привчити свою дитину кожного дня чистити зуби. Малюк повинен зрозуміти, що дана процедура є важливою і якщо її не виконувати, то не буде здорових зубів, а також потрібно регулярно відвідувати стоматолога. щоб не пропустити карієс молочних зубів. 

22.07.2013 р.