Відбілювання зубів
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Відбілювання зубів


Чудові білосніжні зуби - це успіх та здоров'я кожної людини. Всі ми мріяли про сліпучу білу усмішку! Якщо ж природа не наділила Вас білосніжними зубами, і Ви не здатні відмовитися від чашечки кави або в сигарети, не засмудчуйтесьсьогодні це лише справа техніки.

Ще в давні часи люди вже практикували Відбілювання зубів. Чого тільки не використовували для цього: азотну кислоту та навіть напилок для шліфування поверхневого шару емалі. Відомо, що древні єгиптяни в стародавньому Єгипті винайшли перші зубні пасти з винного оцту і пемзи. 


Напротязі багатьох століть стоматологи випробовували безліч методів та препаратів, намагаючись знайти найбільш оптимальний метод. На той час вони використовували досить небезпечні матеріали. 
На сьогодні відбілювання набуло неабиякої популярності, та не є шкідливим.

Основними чинниками, що впливає на колір зуба, є скупчення нальоту, який втягує в себе барвники, які ми вживаємо з їжею та водою, наприклад, такі як, кава та чай, шоколад, червоне вино, соєвий соус, ягоди та фрукти темних кольорів, фруктові соки, темні овочі, цитрусові, кола і т.д. Вони можуть забарвити зуби в кольори від світло-коричневого до практично чорного. Також однією з причин зміни кольору можуть бути: прийом медикаментів, куріння та спадкові хвороби
З віком колір зубів також змінюється, а емаль зубів стоншується. 

Перемогти несприятливі чинники в наш час допоможуть різні методи відбілювання зубів. Сама процедура триває зовсім небагато часу (від 20 хвилин до 1 години) і дозволить будь-який колір перетворити на бездогано білий. 
Технології відбілювання зубів поділяють на домашні та професійні

В домашніх умовах за допомогою зліпка зубів використовують спеціальні капи і відбілюючий гель. Каппа заповнюється гелем та надівається на зуби на ніч або на декілька годин вдень. Такий курс триває від 2-х днів до місяця, чим він довшей, тим ефективніше відбілювання. Правда, після такого відбілювання результат на довго не. Про те це один з найлегших способів відбілювання.

Професійні способи відбілювання: хімічне відбілювання, лазерне відбілювання, фотовідбілювання, відбілювання ультразвуком, відбілювання за допомогою системи «Air-Flow». 

Хімічне відбілювання
- найбільш поширене. Використовують такі ж речовини, що і при домашньому відбілюванні, але в сильнішій концентрації (перекис карбаміду, перекис водню, хлориди).
Розчин наносять на зуби, але доведеться нерухомо провести щонайменше пів години в кріслі стоматолога. Цей метод є досить сильним та швидким, результат можна помітити через 1-2 сеанси, а сам ефект триватиме від 1,5 до 4 років. 

Якщо у Вас є помітні поверхні пломб, протези чи штифти, Вам запропонують інший метод відбілювання, так як чужорідні матеріали можуть по-різному реагувати на хімічні елементи тоді якісного відбілювання не буде. 

Лазерне відбілювання
набагато глибше впливає на тканини зубів, не завдаючи їм шкоди. Унікальний хімічний склад наносять на емаль зуба і активують його за допомогою лазера, відповідно до режиму роботи, відразу емаль освітлюється на декілька тонів. Це ще один з швидких методів, але водночай і найдорожчий. Основною умовою перед поведенням лазерного відбілювання є наявність усіх пломб, відсутність карієсу та пародонтозу, також тріщини та проблеми з яснами

Фото
відбілювання здійснюється за рахунок впливу на відбілюючий склад, який наноситься на зуби за допомогою галогеного світла. Ця процедура займе 1,5-2 години. Плюс цього методу є відсутність протипоказань. Піля такого відбілювання та правильному догляді за зубами може залишитися на все життя. А мінус це надто сильне відбілювання, яке підходить не всім.

Ультразвукове відбілювання надає щадн
ий вплив на емаль зубів, а також дуже добре усуває наліт та зубний камінь. Після цього відбілювання зуби обробляють спеціальними пастами що відторгують пігменти, які впливають на колір зуба.

Для тих у кого зуби білі, а з часом змінили колір від дії несприятливих чинників, краще за все підійде відновлення природнього кольору за допомогою повітряно-абразивної системи «Air-Flow». 
При використанні саме цього методу зуби відбілюються спеціальною сумішю порошку з водою та стиснутим повітрям. Ефективно та досить швидко виддаляються бактерії, наліт, міжзубні відкладення.
 

Перед тим, як відвідати стоматолога, слід пам’ятати що для відбілювання зубів існує ряд протипоказань: нервово-психічні захворювання, цукровий діабет, карієс, пародонтоз, алергія на перекисні з'єднання.
 

Також в
ідбілювання не рекомендується проводити людям, що носять брекет системи, вагітним і годуючим жінкам, дітям до 18 років. 


08.07.2013 р.