МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Заспокоїти ясна

Поговоримо сьогодны про догляд за ротовою порожниною, зубами, як долати хвороби ясен, як побороти їхню кровоточивість. Тому, що усіх, особливо молоде покоління, дуже турбує стан зубів, і це добре, берегти здоров'я треба з юних літ!

Насамперед, щоб вилікувати зуби, запалення ротової порожнини, слизову оболонку, вилікувати ясна, треба негайно звернутися до кореня хвороби. А він знаходиться у шлунку.

Такий шлунок потребує допомоги. Отже, треба йому і їжу здорову давати, аби вона усувала запальні процеси, аби ця їжа насамперед добре перетравлювалась, щоб була неважкою для шлунка, щоб мала слиз, який обволікає легенько слизову оболонку шлунка і не допускає подразнення: їжа, яка добре перетравлюється, засвоюється і в той же час тонізує сам шлунок та усуває запалення. А до їжі ще й додавати ліки у вигляді чаю.

Приготуйте, наприклад, такий чай, що буде збуджувати апетит, покращувати травлення: візьміть одну столову ложку суміші трави полину гіркого і деревію у співвідношенні 4:1. Заваріть однією склянкою окропу, поставте настоюватися півгодини, а потім процідіть. І вживайте по одній столовій ложці за 10-15 хвилин до їжі. В цій одній столовій ложці (більше не треба) міститься стільки гіркот і тонізуючих речовин, що шлунок буде щодня тонізуватися і працюватиме нормально.

Пам'ятайте, коли п'єте лікувальний чай, він має бути у теплому вигляді, щоб не травмувати шлунок. І для лікування ясен запалених можна приготувати ще й такий вітамінний чай з шипшини та смородини. Адже ясна болять і кровоточать, коли в організмі не вистачає вітаміну С.

Подбайте, щоб чай був смачним, духмяним, щоб пили ви його із задоволенням. Тому можете покласти в чай кілька пелюсток троянди або ромашки, чи пелюсток айстри, навіть додати можна пелюсток нагідок або інших квітів, які є у вашій домашній аптечці. Пити чай треба невеличкими ковтками.

Намагайтесь заспокоїти запальні процеси у яснах, у чому вам допоможе сік калини, відвар хвої сосни, відвар вербових гілочок або свіжі яблука (їх треба їсти кілька разів на день, ретельно пережовуючи). А якщо яблук нема, то згадайте, що у вас є цибуля. Беріть цибулю і вживайте її в сирому вигляді. Вона добре дезинфікує, містить у собі багато вітамінів і допоможе у лікуванні ясен та ротової порожнини.

Коли є якісь гнилості процесі в роті, лікуйте насамперед шлунок, печінку і підшлункову залозу. Якщо такі хворі звертаються до «Зеленої планети», даємо готові ліки, призначаємо відповідну дієту. Є у нас такий засіб, дуже нині популярний, називається Гастротон. Його вживають і діти, і дорослі. Використання Гастротону припиняє розвиток патологічних процесів, відновлює функцію всіх органів черевної порожнини. Пропонуємо ці ліки і при атонічному шлунку.

Наталя Земна

22.03.2013 р.