МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Гінгівіт

Гінгівіт – це запалення слизової оболонки ясен. Статистика говорить, що гінгівіт є самою найпоширенішою хворобою ротової порожнини, на яку хворіють в більшості підлітки, діти та люди до 30 років.

Лікарі-стоматологи доводять до відому, що прояви даної хвороби є практично у всіх людей. Але виділяють різні причини розвитку захворювання, так, як гінгівіт є багатофакторною хворобою.

Місцеві причини:


Недотримання гігієни ротової порожнини
Неправильно вставлені коронки, пломби, зубні протези
Аномалії розвитку губ, вуздечок язика
Порушення прикусу
Набуті та природжені порушення зубного ряду та ін..

Загальні фактори:


Куріння
Захворювання крові
Ослаблений імунітет
Інфекційні захворювання (сифіліс, ВІЛ та ін..)
Розвиток даного захворювання  внаслідок прийому лікарських препаратів та їх побічній дії (протиепілептичні засоби)
Захворювання шлунково-кишкового тракту
Порушення гормонального обміну.

Симптоми:


набряк та почервоніння слизової оболонки ясен
м’які або тверді відкладення на шийці зуба
невеликі ранки
поява крові на зубній щітці при чищенні зубів
розростання слизової та ін..
При появі будь-яких симптомів, потрібно звернутися до стоматолога.

Види гінгівіту:


Катаральний гінгівіт – він зустрічається саме найчастіше. Він характеризується кровоточивістю при чищенні зубів та коли людина вживає тверду їжу, набряком та почервонінням слизової ясен. Дуже часто катаральний гінгівіт появляється у дітей під час того, як у них прорізуються зуби.

Гіпертрофічний гінгівіт – він зустрічається набагато рідше, ніж катаральний. Причина його полягає у наявності у людини хвороб обміну речовин та коли наявний гормональний дисбаланс. Гіпертрофічний гінгівіт характеризується в першу чергу розростання слизової оболонки ясен. Як тільки появляється розростання слизової оболонки, то виникає головна скарга хворого на незвичайний вид ясен. Також виникають болі при вживанні твердої їжі, чищенні зубів. Гіпертрофічний гінгівіт має хронічний перебіг.

Виразково-некротичний гінгівіт виникає внаслідок запущеного катарального гінгівіту, а також при інтоксикаціях, після перенесених інфекційних хвороб, при неправильному харчуванні внаслідок дефіциту вітамінів. Основна причина виразково-некротичного гінгівіту це зниження імунітету цілого організму, та безпосередньо як місцевого в ротовій порожнині. Основними ознаками є виразки слизової оболонки ясен, та також некроз.

Не можна зухвало ставитись до гінгівіту, вчасно не лікувати, тому що не лікування призводить до ускладнення – парадонтиту, яке в свою чергу призводить до розхитування та втрати зубів. Тому, потрібно проводити профілактику гінгівіту: не допускати ослаблення організму та доглядати за ротовою порожниною за допомогою спеціальних засобів.

Лікування


Лікування даного захворювання починається з усунення причини. Лікарі-стоматологи в своїй практиці використовують різні методи лікування.

13.01.2013 р.