МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Фобія

Фобія - це підвищена ірраціональна боязнь якій ситуації, дії, об'єкта чи чогось іншого. Іншими словами фобії ще називають нав'язливі страхи. Вони спотворюють особистість, псують людям життя, приносять дискомфорт.

Виділяють три категорії фобій
  • Конкретні фобії,
  • Соціальні фобії,
  • Агорафобія.
Соціальні фобії - ірраціональна боязнь виконувати різні громадські дії (публічні виступи), а також дії, що супроводжуються увагою з боку сторонніх осіб (виконувати роботу будь-яку, при спостереженні з боку; боязнь перебувати в іншому місці, коли на тебе дивляться), або просто розмовляти і зустрічатися з незнайомими тобі особами. Якщо не проводити відповідне і вчасно лікування даної категорії фобії, то це негативно позначається на рівні та якості життя людини, відбувається розрив всіх соціальних контактів.

Агорафобія - це боязнь відкритого простору, відкритих дверей; це несвідомий страх, випробуваний без поводирів безлюдною вулицею або проходженні великій території; розлад психіки, при якому з'являється страх скупчення людей, які можуть вимагати несподіваних дій. Жінки частіше страждають на захворювання ніж чоловіки. Якщо не проводити лікування, то людина просто закриється в чотирьох стінах. При правильному лікуванні 9 з 10 чоловік позбавляються фобії даної.

Аерофобія - страх перед авіаперельотами. Масу незручностей приносить дана форма фобії. З роботодавцем. Гіпнотерапії позбавляються аерофобії.

Існують незвичайні «дивацтва» - паранормальні фобії - коли людина боїться нечистої сили, вампірів.

Карцінофобія - боязнь захворіти на рак. У людини виникають сильні головні болі, з'являються панічні атаки. За допомогою когнітивної психотерапії лікується карцінофобія.

Еметофобія - страх блювоти. Лікується гіпнозом.
ознаки

Ознаками фобії можна назвати регулярне уникнути ситуації, в якій виникає відчуття страху, і наступ нападів паніки. Розпізнають їх за такими ознаками:

Відчуття того, що сходиш з розуму,
Відчуття спазмів у горлі, задухи,
Розлад шлунка або блювота,
Прискорене серцебиття,
Тремтіння по всьому тілу,
Почуття заціпеніння, слабкості,
Покриття холодним потом,
Відчуття, що зараз настане непритомність
Відчуття сильного страху, страху.

Навіть самостійно в окремих випадках можна позбутися фобій, потрібно лише правильно визначити причину. А найкраще це звертатися за допомогою до лікарів психіатрів-психотерапевтів, які завжди нададуть правильне лікування.

20.05.2015