Синдром хронічної втоми
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Синдром хронічної втоми

Втома після важкої фізичної або розумової праці є нормальним явищем. Після повноцінного відпочинку життєві сили відновлюються, проте якщо відчуття втоми є постійним, і не залежить скільки людина працює і відпочиває, то можна говорити про серйозний симптом, що лікарі називають синдромом хронічної втоми.

Симптоми синдрому хронічної втоми певною мірою схожі на симптоми вегетосудинної дистонії, адже причиною цих хвороб може бути понижена функція шлунка,щитовидної та підшлункової залоз, але все ж таки це зовсім різні захворювання.

Зазвичай люди із синдромом хронічної втоми (СХВ) скаржаться на апатію, млявість, неможливість сконцентрувати увагу, небажання виконувати жодну роботу, дратівливість, іноді – посилене серцебиття і безсоння. Ознакою синдрому є знижений тиск, але сама лише гіпотонія може бути супутником, а не причиною СХВ. А причиною, найчастіше є понижена функція підшлункової та щитовидної залоз.

В нашому центрі СХВ лікується нетрадиційними методами: фітотерапією та гірудотерапією. Лікар-фітотерапевт рекомендує для віновлення функції щитовидної залози вживати Нормострум, для відновлення ферментативної функції підшлункової залози Золотник, гормональної – Діамант. Для нормалізації шлунка та печінки рекомендується Гастротон та Гепахол, Міокардин підсилює та тонізує серцевий мяз, а для судин – Склерозан та Вазонорм.

Крім того, є багато народних засобів, які зміцнюють організм та підтримють його захисні сили. Зокрема, сік селери: навіть одна –дві чайних можки соку тричі на день покращать ваш стан вже за три дні; чай з айстр: одну квітку подрібніть, залийте склянкою окропу, настійте і пийте як чай; чай з конюшини: 1 ч.л. подрібненої сировини на склянку окропу, настояти, пити 2-3 рази на день перед вживанням їжі(чай з корення калгану, корення родіоли розової, квітів ехінацеї пурпурової також застосовують при СХВ).

Для оздоровлення та відновлення всього організму рекомендується пройти курс гірудотерапії. Пявки відновлюють імунітет, очищують та омолоджують організм, покращують роботу внутрішніх органів та відновлюють вашу ауру. В Центрі сімейної медицини ви можете проконсультуватися з лікарем-гірудотерапевтом та пройти курс лікування п’явками.

20.10.2015