МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Гірсутизм

Гірсутизм - надмірне оволосіння за чоловічим типом у жінок, що виявляється появою вусів і бороди, надмірним зростанням волосся на тулубі та кінцівках, головним чином пов'язане з підвищенням концентрації андрогенів (чоловічих гормонів) в крові.

Гірсутизм часто поєднується з порушенням менструального циклу і безпліддям. В подальшому може виникати збільшення м'язової маси, збільшення клітора, облисіння на скронях, огрубіння голосу і посилення статевого потягу.

Крім того, можуть з'являтися ознаки дефеминизации (наприклад, зменшення розмірів молочних залоз і припинення освіти піхвової мастила).

Причини

Передчасне статеве дозрівання, менопауза

Ідіопатичний гірсутизм (ідіопатичний синдром надлишку андрогенів) - погано вивчене, але часто спостерігається стан, що характеризується незначним гірсутизмом, висипом вугрів і нерегулярними менструаціями без значних гормнальних відхилень

Прийом лікарських засобів (фенітоїн, гексахлорбензол, глюкокортикоїди, прогестини, анаболічні препарати, андрогени).

Розлади наднирковозалозної походження (вроджена або придбана гіперплазія кори надниркових залоз, пухлини надниркових залоз)

Розлади яєчникового походження (полікістоз яєчників, андробластома, гранулёзотекаклеточная пухлина, лютеоми вагітних, гіпертекоз, хронічна ановуляція, гіпоталамічний аменорея)

Розлади гіпофізарного походження (синдром Іценко-Кушинга, акромегалія)

Генетичні та хромосомні аномалії.

18.10.2015