МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Анорексія

Сучасні критерії моди штовхають дівчат і жінок на радикальні заходи схуднення. Багато представниць прекрасної статі навіть не замислюється про те, до чого це може привести. І часто підсумком боротьби з нібито зайвими кілограмами стає анорексія. Сідаючи на чергову дієту, ви навіть не припускаєте, що можете нею захворіти.

Медицина анорексію визначає як психічний розлад, пов'язаний з відмовою від прийому їжі. Насправді, ця хвороба, перш за все, обумовлена самопереконання. Скільки дівчина не худне, їй все одно буде здаватися, що вона не досягла ідеалу, і посидіти на дієті потрібно хоча б ще чуть-чуть. Звідси - постійне обмеження в їжі, аж до повної відмови від неї.

Відмова від їжі - сама основна ознака хвороби. Спочатку людина обмежує себе дуже маленькими порціями, відмовляється від багатьох продуктів посилаючись на те, що вони «не дієтичні», їсть не більше одного разу на добу, зрештою, перестає приймати їжу зовсім.

Друга ознака хвороби - постійна втрата ваги. Показники ваги будуть стрімко знижуватися, і навіть досягнувши норми, людина, яка хворіє на анорексію, продовжить всіма немислимими способами намагатися знизити вагу далі.

Третя ознака - викривлене сприйняття свого зовнішнього вигляду. Саме від нього залежить подальший розвиток хвороби. Зазвичай не подобається абсолютно все: милі щічки, жіночні стегна, животик, груди, руки.

Четверта ознака - депресія, психічний розлад. Хворий важко йде на контакт не тільки з сторонніми людьми, але і з близькими родичами. Закривається в собі, відчуває постійно поганий настрій, апатію до життя.

Але для хворих на анорексію є характерними і наступні характеристики: активна життєдіяльність, при якій організм витрачає всі запаси енергії. Часто хворі страждають безсонням, при цьому ведуть дуже активний спосіб життя, чим остаточно вимотують і без того виснажений організм. Хворі відчувають почуття провини за все з'їдене і використовують штучний спосіб позбавлення від їжі (виклик блювоти, прийом проносного або сечогінного).

Хвороба набирає свої обороти в дуже швидких темпах. Її лікування передбачає повну госпіталізацію і суворі режим, оскільки самостійно від цієї хвороби позбутися може не кожен.

 02.05.2016