МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Сірчана пробка

При накопиченні сірки у зовнішньому вусі утворюється сірчана пробка. Близько 2000 сірчаних залоз знаходиться у перетинково-хрящовому відділі слухового проходу. На місяць ці залози виробляють по 15-20 мг сірки. Під час жування має самооочищуватися наше вухо від сірки. Проте у деяких випадках утворюється сірчана пробка внаслідок надлишку сірки. Від багатьох факторів може виникати даний стан, наприклад, від наявності у слуховому проході екземи, через порушення обміну речовин, вузького й звивистого зовнішнього слухового проходу, потрапляння пилу та багато іншого.

Причини

  • Спадковість
  • Недотримання гігієни вух
  • Сухе повітря у приміщенні
  • Надмірна робота сальних залоз, які займаються виробленням сірки.

 

Види сірчаних пробок:

  1. Пастоподібна,
  2. Тверді і сухі,

Профілактика

При проведені профілактичних заходів можна уникнути сірчаних пробок. Потрібно капати 3% розчин перекисю водню 3 дні по два рази на день три-чотири рази на рік. Якщо проводити часте чищення вух вушними паличками, то можна сірку заштовхнути у вушний прохід глибше.

Симптоми

Зазвичай сірчані пробки не завдають дискомфорту. Щоб визначити, чи наявні вушні пробки саме у вас, потрібно подивитись у вушну раковину. У людини виникає притуплення слуху, коли сірчаною пробкою закрито 70% вушного проходу. При купанні та пірнанні людина може ненадовго оглухнути через тиск. Це не повинно викликати побоювань. Дуже рідко можуть виникати запаморочення, нудота, головний біль, порушення серцевої деятельності.Ето може бути пов’язано з подразненням шкіри відділу кісткової частини слухового проходу, так як він пов’язаний з блукаючим нервом. Якщо своєчасно розпочати лікування, наслідків не буде.

Лікування 

Не намагайтеся позбавитися від сірчаної пробки самостійно, так як вона може бути прикріплена до барабанної перетинки. Є небезпека пошкодження цього органу.

Якщо ви виявили у себе сірчану пробку, зверніться до ЛОР-лікаря.

Якщо сірчана пробка пастоподібної або пластиліноподібна, її можна вимити відразу. Для цього лікар використовує шприц без голки. У шприц набирають 150-200 мл води температурою 37 градусів.

Процедура промивання є досить простою і безболісною. Пацієнт під вухом тримає лоток. Доктор однією рукою відтягує вухо пацієнта назад і вгору. Це дозволяє вирівняти зовнішній слуховий прохід. Далі отоларинголог вводить наконечник шприца в слуховий прохід і, вода проходить між стінкою і пробкою. Таким чином сірчана пробка виходить назовні

20.03.2016