МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Хвороба Уіппла

Хвороба Уіппла або її ще називають (кишкова ліподистрофія) – це захворювання рідкісне, вражає головним чином чоловічу стать віком від 30 до 60 років.

Симптоми

До симптомів хвороби Уіппла відносяться: болючість і запалення суглобів, потемніння шкіри та діарея. Втрачається вага та виникає анемія за рахунок важкої мальабсорбції. Також часто виникають біль при диханні та кашель, яке викликано запаленням плеври та біль у животі. В центрі грудної клітки збільшуються вузли лімфатичні, а також плевральний випіт, це коли в просторі між між шарами плеври набирається рідина. 

У серці з’являються шуми серцеві , і це свідчить про те, що інфекційний процес досягає до серця; також збільшується печінка, а  це вказує на те, що інфекція уразила і цей орган. Втрата пам'яті, заплутана свідомість,  рухи очей неконтрольовані – ознаки того, що захворювання поразило і головний мозок. Якщо не починати лікувати дану хворобу, то вона набуває прогресуючого характеру і призводить до летального кінця.

Причини

Припускають, що хворобу Уіппла викликає так звана бактерія Tropheryma whippelii. Слизова оболонка тонкої кишки завжди уражається, проте дане захворювання може поширюватися і на інші органи: легені, серце, суглоби, головний мозок, очі. 

Діагностика

Діагностика хвороби Уіппла заснована на результатах біопсії збільшеного лімфатичного вузла або тонкої кишки, які констатують характерні мікроскопічні зміни.

Лікування

Хвороба Уіппла лікується за допомогою антибіотиків. Симптоми швидко проходять, але повне одужання іноді може займати період  до двох років. Хвороба може рецидивувати.

31.07.2013 р.