Причини підвищеного гемоглобіну
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Причини підвищеного гемоглобіну

У людей, які займаються професійно спортом часто спостерігається підвищений гемоглобін. Проте  гемоглобін знижений набагато частіше  зустрічається підвищеного.

Причини підвищеного гемоглобіну є численними. Підвищений гемоглобін зустрічається у людей, які займаються активною фізичною діяльністю, а також спостерігається у тих людей, які мешкають у високогірних областях. 

У місцевості високогірних областей зазвичай відмічається розріджене повітря, що в свою чергу стає  причиною підвищеного гемоглобіну. Знання причин підвищеного гемоглобіну необхідне для визначення способу зниження концентрації гемоглобіну в крові. Потрібно точно встановити чи підвищений гемоглобін  у людини не являється симптомом будь-якого захворювання кровотворних органів чи системи крові. Самостійно хворий не може встановити дану причину, тому потрібно негайно звернутися до спеціаліста, який у свою чергу проведе пацієнту ряд необхідних  досліджень і зробить правильний висновок.

Також людина може відчути самостійно на собі підвищення гемоглобіну в крові, так як при цьому підвищенні (білка в сироватці кров) відповідно підвищується артеріальний тиск, погірується  загальне самопочуття у  людини, у неї починаються розладами сну, шкірний покрив червоніє. Тому потрібно негайно звертатися до лікаря, тому що підвищений гемоглобін попереджає про незадовільний стан крові, що може стати причиною будь-якого розвитку важких процесів.

При збільшенні вмісту гемоглобіну в крові, відповідно кров набуває великої в'язкості та  густоти, а звичайно це перешкоджає її нормальному просуванню по судинах. Ці складні процеси можуть призвести до утворення тромбів і кров'яних згустків, а як наслідок - йде  закупорювання судин, інсульти, серцеві напади.

Найбільш поширені причини підвищеного гемоглобіну:
  •  непрохідність кишечника;
  •  недостатність судин і серця , легеневої системи;
  •  різні патології серця і судин вродженого характеру;
  •  онкологічні захворювання;
  •  зростання кількості еритроцитів в сироватці крові, іменоване еритроцитоз;
  • підвищена густота крові;
  •  збільшення концентрації гемоглобіну в плазмі крові;
  •  патології серця і судин вродженого характеру;

Перед тим , як здійснити захід по поводу зниження концентрації гемоглобіну, то потрібно поставити відповідний діагноз на підставі результатів аналізу крові. 

За допомогою обмеження проникнення в організм білків і заліза тваринного походження коригується рівень підвищеного гемоглобіну. До таких продуктів відносять: круп'яні каші і ягоди червоного кольору,  червоне м'ясо і м'ясні субпродукти та інше. Часто так буває, що коли обмежтьт вживання в їжу вказаних продуктів гемоглобін в крові приходить в норму.

Також, коли підвищений гемоглобін потрібно в раціоні обмежити вживання жирів, тому що за умови великої густоти і в'язкості крові жири можуть спровокувати формування холестеринові бляш. При підвищеному гемоглобіні рекомендується віддати перевагу рибі та морепродукти, до складу яких входять жирні кислоти, що сприяють розрідженню крові.

Іншими словами, перед зниженням гемоглобіну в крові необхідно за допомогою спеціаліста визначити причини високого гемоглобіну. Після цього призначається спеціальна дієта, прийом певних лікарських препаратів, які роблять кров рідшою.

Беручи до уваги потенційні ускладнення підвищеного гемоглобіну, не варто відкладати відвідування фахівця, який проведе всі необхідні обстеження, встановить причини підвищеного гемоглобіну і призначить адекватне лікування.

25.07.2013 р.