МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Лихоманка Денге

Лихоманка Денге або іншими словами семиденна, фінікова, суглобова лихоманка - захворювання вірусної етіології, яке зустрічається частіше в місцях з тропічним і субтропічним кліматом.

Причини

Кровососний комар являється розповсюджувачем зарази через тиждень, після укусу ним хворої людини. Якщо на вулиці тепле та дощове літо дана хвороба може також зустрічатися в регіонах із помірним кліматом.  

Головним джерелом вірусу є заражена людина. Учені розрізняють чотири штами лихоманки цього виду. Перехворівши лихоманкою Денге у людини формується стійкий імунітет лише до вірусу перенесеного захворювання.

Збудником хвороби являється вірус, що належить до арбовірус антигенної групи В. Гине даний при ультрафіолетових променях, температурі вище 60 градусів, при обробці речовиною, що містить протеолітичний фермент.

Симптоми

Через кілька діб після зараження починають проявлятися симптоми класичної лихоманки Денге. Зазвичай це зараження відбувається на 5-6 день. Відмічається різкий стрибок температури тіла, яка протягом тижня не спадає. Також скаржаться хворі на яскраво виражену хворобливість м’язів та суглобів, сильні головні болі. У пацієнтів болять та сльозяться очі, можлива висипка яскравого кольору на шкірних покривах.

Найнебезпечнішими прояви лихоманки Денге є сильна блювота та діарея, які призводять до виснаження організму та зневоднення. При цьому типі лихоманки болі в суглобах і кістках хворих практично не турбують.

Діагностика

Лікар проводить огляд та збирає анамнез у хворого. В першу чергу враховуються епідеміологічні передумови. Враховується висока температура тіла, яка тримається протягом декількох днів, прояв геморагічного характеру. Крім висипань на шкірі, спостерігаються діарея, блювота, носові кровотечі, кровотечі ясен в ротовій порожнині.

Додатковим підтвердженням діагнозу, при розпізнаванні лихоманки Денге, може стати і позитивна реакція на пробу джгута (швидкий крововилив на шкірі, після накладення манжетки або джгута в районі ліктьового згину).

Лікування

Як такого, цілеспрямованого лікування людини, що заразилася від вірусу лихоманки Денге немає. При неускладненому перебігу захворювання, рекомендується застосування болезаспокійливих засобів, вітамінів. При наявності сверблячих висипань - антигістамінні препарати призначаються. Лікування хворого, який страждає важкою формою лихоманки Денге, повинно бути спрямоване на корекцію водного балансу в його організмі.

30.09.2015