МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Розеола

Розеола – це захворювання, яке викликається особливим вірусом і відноситься до гострої вірусної дитячої інфекції. Хвороба характеризується триденною лихорадкою, без інших симптомів. Після того, як температура нормалізується появляється висипка, яка є схожою на краснуху.

Захворювання не дає практично ускладнень та сприятливо протікає.

Причини

Іншими словами хворобу ще називають раптова екзантема, яка викликається вірусом герпесу шостого типу. Захворювання спостерігається у дітей від півроку до 3-4 років. Діти, яким близько року найчастіше хворіють.

Практично розеола не зустрічається у дітей старше 5-ти років.Захворювання дуже часто не діагностується як розеола, її вважають за будь-які інші інфекції дитячі,  часто не діагностується як захворювання, її приймають за інші дитячі інфекції. Розцінюють як висип алергічний на лікарські препарати.  

Симптоми

Починається розеола із гострого підвищення температури,до 39 градусів та вище. Більше не спостерігається ніяких симптомів, лише лихоманка. Розцінюють, що це прорізування зубів, а не інфекція.  

Характерною особливістю при захворюванні є тривалість лихоманки, яка не знижуючись триває 3 доби та майже не реагує на засоби, які приймають для зниження температури тіла. До 4-ої доби хвороби температура різко понижається уже до нормальних цифр і майже відразу відбувається висип на шкірі.

Висипання досягають від 3 мм до 5 мм, блідо-рожевого забарвлення, можуть бути оточені блідою облямівкою. Поширюється висип зі спини на груди та живіт. Обличчя, ноги, руки є вільними від висипки.

Не більше чим дві доби тримаються висипання, потім зникають без слідів, у рідких випадках може залишатися лущення. У дітей під час гарячки та висипки може знижуватися апетит, стають примхливі та сонливі.

Діагностика

Дуже рідко встановлюється точний діагноз хвороби.

Проводиться диференціальна діагностика з алергією та краснухою, тому що висип під час цих станів дуже схожий зовні. Якщо призначаються протиалергічні ліки, то висипка зникає.  

Відмінні особливості

  1. Висип не виникає на обличчі,
  2. Не проявляється свербіж підчас висипки,
  3. Висип виникає через три дні лихоманки, на тлі спадання температури.

Лікування

Лікар-педіатр проводить лікування даної хвороби. Лікування проводиться у домашніх умовах.

Вживають велику кількість теплої рідини: чай з ромашки, відвар липового цвіту, чай з лимоном. Призначаються жарознижуючі ліки, вітамінні препарати, противірусна терапія. 

28.02.2015