МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Мононуклеоз

Мононуклеоз - це захворювання, яке викликається вірусом Епштейна- Барра. Характеризується хвороба збільшенням в організмі кількості білих кров'яних клітин.

У крові людей зрілого віку є присутніми антитіла до вірусу Епштейна- Барра, це означає, що більша кількість людей була інфікована ще у ранньому віці. У цих людей до мононуклеозу виробився уже імунітет. Тому найчастіше  у віці від 15 до 17 років і проявляється захворювання, проте у дитячому віці також може розвинутися хвороба. Чим раніше розвивається захворювання, тим більш важким супроводжується перебігом.
Мононуклеоз дуже часто переплутують з хворобами у яких схожа симптоматика. Тому дуже важливим є те, що запідозрівши захворювання, чи схожі симптоми, необхідно провести дослідження, які приведуть до точного діагнозу. 

Причини

Інфікування таким вірусом, як Епштейн-Барр і є причиною розвитку та виникнення і  мононуклеозу.

Захворювання поширюється через слину, слиз з горла та носа, сльози. Також через поцілунок може захворювання передаватися, тому має ще одну назву - "хвороба поцілунків". Тому кожен повинен знати, що предмети особистого користування (столові прилади, зубні щітки) не слід передавати іншим.

Якщо людина перехворіла захворюванням на моненуклеоз, до неї ніколи не повернуться симптоми хвороби, проте сам вірус буде залишатися в організмі людини та періодично активуватися. 

Симптоми

До найпоширеніших симптомів мононуклеозу відносять - збільшення мигдаликів, сильні болі в горлі, висока температура тіла, ломота у тілі та слабкість, загальну втому, збільшення лімфатичних вузлів. Після інкубаційного періоду починає проявлятися симптоматика мононуклеозу, тобто це відбувається через 4-6 тижнів після інфікування вірусом.

Також до симптомів  моненуклеозу відносять збільшення селезінки. У деяких випадках тканини селезінки можуть розриватися. Якщо це відбулося, то у людини виникне у верхній лівій частині живота. 

Діагностика

На консультації лікар буде проводити огляд та збирати анамнез у хворого. Також необхідно здати кров  для виявлення ознак захворювання.